Home Akcesoria 129 PLN vs. 14 PLN za identyczne samochodowe uchwyty do smartfona

129 PLN vs. 14 PLN za identyczne samochodowe uchwyty do smartfona

przez NaZakupy.net
2 komentarze

Uchwyt na telefon do samochodu za 129 zł czy za 14 zł? Który lepszy?

car holder: Kenu Airframe vs. EXC

car holder: Kenu Airframe vs. EXC

Jakiś czas temu napisałem o idealnym samochodowym uchwycie do dużych smartfonów.  Po długim poszukiwaniu w końcu znalazłem takowy model o nazwie Airframe + firmy KENU.

Airframe + jest bardzo poręcznym uchwytem. Szybki i bezinwazyjny montaż na kratce wylotowej nawiewu na kokpicie samochodu. Równie szybko można go zdjąć.  Smartphone wkłada się w uchwyt  bez wysiłku i szybko (wiem, wiem za dużo tego szybkiego 😉 ;  co najważniejsze szerokość uchwytu pasuje również do 6 calowych wyświetlaczy. iPhone 6 i 6 Plus a także Nexus 6, Lumia 930 czy Samsung Galaxy Note 4 bez problemu instaluje się w uchwycie. Jednym słowem uchwyt idealny… Jest jedno ale i to ogromne ale, czyli CENA! W Polsce zakup uchwytu Kenu Airframe + to wydatek rzędu 129 PLN… no cóż akcesoria sprzedawane przy produktach Apple nie mogą odstawać ceną 😉 .

Po kilku tygodniach wpadła mi do rąk gazetka sieci Makro i ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem tam taki sam uchwyt jak Airframe + ale innej, nieznanej mi polskiej firmy EXC… Cena również miała być atrakcyjna. No ale niby to promocja, na obrazku wyglądał jak mój uchwyt kupiony za 129 PLN, ale obrazek był mały, mogła to być nieudolna podróba co mogło tłumaczyć tak niską cenę… Pocieszałem się jak człowiek w sytuacji, gdy zapłaci za tabletki do zmywarki a następnego dnia w tym samym sklepie zobaczy je w promocyjnej cenie 50% taniej 😉 .

Jednak chęć sprawdzenia tańszego uchwytu wzięła górę i w końcu nabyłem ten tani jak barszcz uchwyt… No cóż… jak to napisać… Może wprost: WTOPIŁEM 115 PLN!!! Tak, tyle przepłaciłem za coś co pod inną nazwą można kupić za około 14 PLN (z kosztami odbioru w sklepie, z wysyłką jest trochę drożej, cena bez wysyłki to ok 10 zł).

Oba uchwyty są takie same! Identyczne (no prawie, różnią się przecież nazwą „producenta”). Ten sam materiał, ta sama faktura, ten sam odlew plastyku… Widać nawet na nich identyczne odciski palców azjatyckich, źle opłacanych pracowników… Inna kolorystyka na zdjęciu to przypadek przy zakupie ponieważ Kenu Airframe jest również w sprzedaży w tej wersji kolorystycznej co kupiony przeze mnie uchwyt firmy EXC.  No cóż, następnym razem trzeba poświęcić kilkanaście minut więcej googlowaniu i kupić to samo ale taniej!

Mądry konsument po zakupie…

… A lepszy ten tańszy bo „polski”! 😉

ps. Może zamówię kontener tych uchwytów z nazwą naZakupy.net i rzucę na rynek w cenie detalicznej 25 PLN za sztukę… mała promocja na FB i kasa leci 🙂

Może Cię zainteresuje

2 komentarze

Sol 9 grudnia, 2015 - 20:37

No to nieźle, dobrze wiedzieć… 😀 Mężowi polecę.

Odpowiedz
jambis 9 czerwca, 2016 - 00:16

Kupiłem wersję PL i zaoszczędziłem! Dzięki! 🙂

Odpowiedz

Zostaw komentarz

* By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.