Home Akcesoria Gogle VR Esperanza Opinia

Gogle VR Esperanza Opinia

przez NaZakupy.net
0 komentarz
okulary vr esperanza - przód

Okulary VR Esperanza opinia

Na pewno to nie jest gadżet dla ludzi szukających wrażeń w Wirtualnej Rzeczywistości rodem z filmów Sci-Fi.

Szał na okulary VR minął. Kilka lat temu sama chciałam bardzo posiadać tego typu gadżet, ale szkoda mi było pieniędzy. Teraz moje dzieci oglądając filmy o kosmosie bardzo zapragnęły skorzystać z opcji VR. Wiadomo izolacja, epidemia… ok., co nam szkodzi. Niech się pobawią. Nie myśląc zbyt długo znaleźliśmy okulary Esperanza. Gogle VR tej firmy wraz z pilotem kosztują obecnie na allegro ok. 23 złotych. Nie jest to szczególnie duży wydatek. Opinie pozytywne. Zamówiłam.

Moje oczekiwania vs rzeczywistość

Każdy artykuł na jaki natrafiłam na temat gogli vr miał jasny przekaz. Wystarczą aplikacje VR i można cieszyć się doznaniami. W końcu ponoć w sklepie Google Play jest dużo aplikacji VR, wystarczy pobrać i gotowe.

Wyobraziłam sobie, że pobiorę kilka aplikacji z filmami przyrodniczymi dostępnymi na VR i dzieci będą zachwycone.

Nie jest prosto znaleźć aplikacje VR dla dzieci

Rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Na szybko to wcale nie jest proste, aby znaleźć odpowiednie aplikacje i się nimi cieszyć. Trzeba by było poświęcić trochę czasu, aby znaleźć coś wartościowego. Coś tam udało nam się pobrać, ale szału nie ma. A okulary VR Esperanza nie wydają się kompatybilne

Gogle VR Esperanza

Okulary wyglądają tak jak się spodziewałam. Plastikowe pudełko z soczewkami i miejscem na telefon. Telefon ok. 6 cali się mieści, choć trzeba uważać, aby przy włożeniu nie było nacisku na przyciski np. głośności.

Gogle VR są proste. Nie ma tam żadnych szczególnych funkcji. Nie trzeba ich dodatkowo parować z telefonem. Niestety, włożenie samego telefonu z włączonym materiałem VR nie wystarczy. Trzeba urządzenie wyrównać a następnie trochę pobawić się z ostrością, której i tak nie da się idealnie ustawić.

Dzieci często dotykają „szkiełek” i trzeba je wyczyścić. Wtedy te soczewki po prostu wypadają. Umieszczenie ich z powrotem na miejscu wymaga cierpliwości.

Telefon szybko się grzeje w plastikowym pudełku. Wywietrzniki nie bardzo pomagają. Choć to nie jest wielka przeszkoda dla nas, bo i tak wyszliśmy z założenia, że 5 minut zabawy to jest maksymalny czas użytkowania.

Okulary VR Esperanza to po prostu zabawka

Z mojej perspektywy gogle VR tej firmy to po prostu zabawka dla dzieci. Dzieciaki są zachwycone chodzącym dinozaurem czy zwiedzaniem oceanarium. Jakość obrazu pozostawia wiele do życzenia, ale nie wiem, czego się spodziewałam za 23 złote.

Jestem jedynie ciekawa jakie są wrażenia przy korzystaniu z Oculus VR czy Samsung Gear VR.

Gogle VR Esperanza tył
Gogle VR
Gogle VR miejsce na telefon. nazakupy.net
Miejsce na telefon

Może Cię zainteresuje

Zostaw komentarz

* By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.