Home Smartfony Kenu Airframe + samochodowy uchwyt dla wymagających

Kenu Airframe + samochodowy uchwyt dla wymagających

przez NaZakupy.net
0 komentarz

Airframe + firmy KENU to samochodowy uchwyt, do którego można dopasować nawet 6 calowe phablety. Uchwyt pasuje prawie do każdego samochodu, który posiada na kokpicie wyloty nawiewu… a który samochód tego nie ma?

Od dłuższego czasu poszukiwałem uniwersalnego uchwytu samochodowego, którego nie muszę montować na przedniej szybie. Smartphony o dużych ekranach zasłaniają zbyt wiele.  A na samym kokpicie nie mam miejsca aby zamontować wynalazek na przyssawkę.

Kenu Airframe+ / fot. producenta

Kenu Airframe + / fot. producenta

O problemie pożaliłem się na FB i od razu od znajomego dostałem link do uchwytu Airframe bez plusa… Niestety do tego modelu nie pasowały urządzenia powyżej 5,5 cala… Na szczęście producent wyszedł naprzeciw rosnącej popularności urządzeń 6 calowych i wypuścił wersję uchwytu dla urządzeń obejmujących również smartphone’y o ekranach do 6 cali (niestety cena też jest nowa czyli wyższa od standardowego uchwytu tej firmy).

Miałem dość spore opory przed zakupem uchwytu Airframe +… cena 129 PLN nie zachęcała. Z drugiej strony brak sensownej, uniwersalnej alternatywy i ciągłe spoglądanie w czasie jazdy na telefon leżący obok zmiany biegów przekonało mnie do wydania sporej kasy na uchwyt wielkości paczki zapałek!

Uchwyt pasuje do przednich, okrągłych nawiewów w moim samochodzie. Mimo, że są one usytuowane blisko kierownicy to po zamontowaniu i osadzeniu smartphone’a widoczność ekranu telefonu jest dobra. Na wyciągniecie palców dłoni jest ekran. Dlatego operowanie funkcjami po ekranie jest ułatwione.

Kenu Airframe+ / fot. NaZakupy.net

Kenu Airframe + / fot. NaZakupy.net

 

Uchwyt Airframe+ pasuje do smartphonów od 4 do 6 cali czyli do większości telefonów na rynku, niezależnie od producenta (Samsung, Apple, Microsoft / Nokia, LG itd.). Ja sprawdziłem na iPhone 6, Lumia 930, Samsung Galaxy Note 4 i Nexus 6… Wg producenta smartphone’y można wkładać do uchwytu razem z etui (silikon, poliwęglan etc.). Niestety Nexus 6 w etui jest już za duży. Aby korzystać z Nexusa 6 razem z uchwytem trzeba zdjąć z niego ochraniacz… No cóż świat nie jest idealny 😉 .

Podsumowując, uchwyt Airframe + w moim samochodzie to idealne rozwiązanie. Cena niestety jest wysoka co może skłaniać do szukania tańszej alternatywy.

Może Cię zainteresuje

Zostaw komentarz

* By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.