Home Do domu i ogrodu Zeegma Knapper Frytkownica beztłuszczowa. Opinia

Zeegma Knapper Frytkownica beztłuszczowa. Opinia

przez NaZakupy.net
0 komentarz
Zeegma Knapper frytkownica beztłuszczowa zaraz po rozpakowaniu. Ustawiona na podłodze.

Mam wrażenie, że frytkownicę beztłuszczową można kupić wszędzie. Widziałam to urządzenie w Aldi, Biedronce, Lidlu oraz popularnych sieciach AGD. Wszystkie wyglądają podobnie. Ich cena waha się od 200 do 1500 zł. Dostępne są urządzenia od marki no name do bardzo znanych brandów. Czym się różnią? Może wszystkie powstały w tej samej chińskiej fabryce?

Zeegma Knapper frytkownica za ok. 250 zł

Początkowo sceptycznie podchodziłam do tego rodzaju urządzenia. W końcu nie wytrzymałam. Znalazłam frytkownicę beztłuszczową Zeegma Knapper za ok. 250 zł. Kiedy przyszła, stwierdziłam, że jest piękna: czarna, obła… przypomina Philipsa (nie wiem, z której strony, ale wtedy mi się tak wydawało). Trochę pachniała chińszczyzną, ale pierwsze rozgrzanie pozbawiło ją tego zapachu.

Frytkownica wielofunkcyjna

Byłam zachwycona. Zaczęłam dzieciom robić nuggetsy, pieczone ziemniaki. Odgrzewałam w niej pierogi. Nie wyobrażałam sobie lepszego urządzenia.

Niestety, mimo swojej mocy upieczenie ziemniaków nie trwa chwilę a prawie 40 minut. Mrożone frytki to czas podobny jak z piekarnika ok. 20 minut, a nuggetsy ok. 15 minut.

Problem z koszem

Dodatkowo po wyjęciu kosza z podstawy mam problem z ponownym włożeniem (póki nie ostygnie), a to utrudnia mi wstawienie drugiej porcji frytek czy mięsa.

W każdym razie urządzenie na 4+… póki nie poznałam frytkownicy Berlinger Hausa.

Zeegma Knapper specyfikacja a rzeczywistość

Zakres temperatur od 60 do 200 °C

Zakres temperatur jest prawdziwy. Zeegma Knapper rzeczywiście ma możliwość ustawienia temperatury od 60 do 200 stopni. Niestety, nie sprawdziłam dodatkowym termometrem, czy nagrzewanie jest dokładne.

Teflonowe pokrycie i możliwość mycia w zmywarce

Frytkownica pokryta jest czarną warstwą. Nie jestem przekonana, czy ma odporność na zarysowania. Nie odważyłam się włożyć kosza do zmywarki.

Misa 3,2 l i kosz 2,6 – obiad dla całej rodziny

Pojemność 3,2 l misy nie daje nam zbyt wiele, bo nie wiem jak możemy wstawić misę bez kosza. Pojemność 2,6 litra jest spora, ale za jednym razem nie zmieści się tam obiad dla 4-osobowej rodziny.

Moc 1400 W

Kupując tę frytkownicę byłam pewna, że 1400 W to duża moc. Dopiero w porównaniu z Berlinger Hausem przekonałam się, że coś jest nie tak. Zeegma Knapper wolniej nagrzewa się od urządzenia Berlingera, również przygotowanie potraw trwa dłużej i wymaga wyższych temperatur.

Błyskawiczne nagrzewanie

Frytkownica nagrzewa się szybciej niż piekarnik, jednak zajmuje jej to więcej czasu niż w Berlinger Hausie (mimo rzekomo większej mocy).

Wyświetlacz LCD z panelem dotykowym

Tutaj wszystko jest zgodnie z opisem producenta. Jestem zadowolona.

Podsumowanie zakupu:

Frytkownica beztłuszczowa ZEEGMA KNAPPER to dobry produkt w tej klasie cenowej, jednak w miarę jedzenia apetyt rośnie. Gdybym wybierała drugi raz, od razu zdecydowałabym się na droższe urządzenie. 400 złotych w tym przypadku robi dużą różnicę.

Może Cię zainteresuje: Jajka z frytkownicy beztłuszczowej

Może Cię zainteresuje

Zostaw komentarz

* By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.