Home Sprzątanie Cichy odkurzacz Electrolux Zen…

Cichy odkurzacz Electrolux Zen…

przez NaZakupy.net
0 komentarz
Cichy odkurzacz Electrolux

Cichy odkurzacz Electrolux Zen EUS8ALRGY / EUS8ANIMAL. New Ultra Silencer.

Ciche odkurzanie jest tym czego brakuje przy codziennych pracach domowych. Szybkie odkurzenie podłogi pokoju, kuchni o każdej porze w nocy bez budzenia żony, dzieci lub sąsiadów jest dobrym rozwiązaniem, gdy w ciągu dnia zabraknie czasu na czwarte lub piąte sprzątanie (przy małych dzieciach jest to norma :)).

Cichy odkurzacz Electrolux Zen EUS8ALRGY był dostępny na rynku przez kilka ostatnich lat i właśnie w ostatniej chwili zdołałem go nabyć. Gdybym wiedział wcześniej, że odkurzanie (58dB a dotychczasowe 74db robi różnicę) może być tak ciche to nie męczyłbym się z hałasem wykonując tę czynność. Odkąd pamiętam używałem różne modele odkurzaczy Zelmer… wszystkie miały wspólną cechę: były bardzo głośne. 72dB a nawet 75dB to standard w starych odkurzaczy… oczywiście wiązało się to z ich mocą 1400-1600W. Przymus wprowadzenia oszczędnych silników elektrycznych w urządzeniach sprzątających (obecnie odkurzacz nie może mieć więcej niż 900W) nałożony na producentów spowodował też, że urządzenia stały się cichsze a efektywność odkurzania nie zależy już od mocy silnika, a od zmienionej konstrukcji układu ssącego i końcówek.

Ciche odkurzanie – tylko 58dB

Electrolux Zen EUS8ALRGY / Electrolux EUS8ANIMAL to tak naprawdę te same odkurzacze… różniły się jedynie kolorem i dołączonym workiem na kurz…. Pierwszy z nich miał antyalergiczny worek typu S-bag. Drugi model EUS8ANIMAL przeciwzapachowy worek S-bag teoretycznie mający pomóc niwelować zapach domowych zwierząt (sierści). Oba worki są identyczne typ S-bag wiec można je wykorzystywać w obu odkurzaczach bez różnicy na model. Różnice w cenie obu odkurzaczy sięgały nawet 300 PLN… no cóż marketing kosztuje 😉

Cichy odkurzacz Elextrolux Zen EUS8ALRGY najczęstsze wady

Oba modele odkurzaczy z serii New Ultra Silencer mają bardzo pozytywne opnie. Jednak pojawiły się dwie negatywne uwagi. Pierwsza dotyczyła, że słabo radzą sobie z główną funkcją, czyli odkurzaniem, moc ssąca jest niewystarczająca. Problem tkwi w tym, że odpowiednia moc ssania wytwarza się dzięki ścisłemu przyleganiu końcówki (szczotki) do powierzchni. Moc ssąca spada przy dywanach z długi włosiem. Takie powierzchnie wymagają dłuższego, bardziej starannego odkurzania. Drugim zarzutem była słaba jakość niektórych elementów. No cóż pewnie tak bywa. Ja spotkałem się tylko z dwoma problemami jakościowymi… W jednym z odkurzaczy konieczna była wymiana uszczelki gniazda węża (koszt około 12zł) w drugim modelu zdejmowanie szczotki FlowMotion wymaga dużej siły.

Cichy odkurzacz Electrolux EUS8ALRGY / EUS8ANIMAL

Za to mam inną uwagę. Dotyczy ona wielofunkcyjnej ssawki 3w1. Jest takie stare powiedzenie, że jak jest coś do wszystkiego to jest do niczego… No cóż w tym przypadku się ono sprawdza. Ssawka ta w żadnej konfiguracji nie spełnia swojej roli. Albo wypada z rury, albo się zamyka lub otwiera w trakcie odkurzania. Zmuszony byłem do szukania alternatywy. Problem w tym, że propozycje Electroluxa dotyczące takich końcówek są drogie albo ich nie ma na polskim rynku.

Rozwiązaniem tego problemu, jest zakup przejściówki a właściwie dwóch… Pierwsza przejściówka jest firmy Electrolux – adapter ssawki do odkurzacza Electrolux ZE050 9001967166. Przejściówka ZE050 (w cenie około 35zł) umożliwia użycie zwykłych akcesoriów do okrągłej rury 32mm, w odkurzaczach z owalnym złączem Max-in.oval 36 mm czyli takim jakim jest w modelach Zen EUS8ALRGY / Electrolux EUS8ANIMAL. Natomiast ja posiadałem też wiele końcówek do odkurzacza Zelmer. Na szczęście miałem też przejściówkę z 32mm do standardu odkurzaczy Zelmer (35mm) dzięki czemu mogłem podłączyć końcówki do odkurzania firmy Zelmer. Przejściówka Elextroluxa podłącza się do końcówki rury odkurzacza a do niej dołączamy przejściówkę Zelmera i problem rozwiązany.

Przejściówka ZE050 daje też możliwość podłączenia katarka (aspirator do nosa). Ci co mają małe dzieci wiedzą o co chodzi.

Odkurzacz Electrolux – podsumowanie

Reasumując, jestem zadowolony z odkurzacza Elextrolux Zen EUS8ALRGY. Jest cichy, bez problemu odkurza podłogi z panelami i kaflami. Nie ma problemu też z dywanami z krótkim włosiem. Więcej pracy jest przy dywanach z długim włosiem, ale też daje radę.

Aktualnie dostępne są w sklepach inne odkurzacze o podobnych cechach firmy Electrolux to: UltraSilencer EUS89TM (58dB i 650W) i Electrolux Pure D82-ALRG Silence (57dB i 500W).

New Ultra Silencer Electrolux Zen EUS8ALRGY / EUS8ANIMAL podstawowe parametry:

  • Moc silnika [W]: 650
  • Poziom hałasu [dB]: 58
  • Promień działania [m]: 12
  • Rodzaj worka: S-bag o pojemności 3,5 litra

Może Cię zainteresuje

Zostaw komentarz

* By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.