Home Wszystkie Szczoteczka elektryczna Oral-b Braun D100 Kids.

Szczoteczka elektryczna Oral-b Braun D100 Kids.

przez NaZakupy.net
0 komentarz
Oral-b Braun D100 Kids

Szczoteczka elektryczna Oral-b Braun D100 Kids to nowa wersja znanej już szczoteczek dla najmłodszych dzieci marki Oral-B. Przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia w domyśle do 6 roku. Od 6 roku firma Braun ma już inne modele.

Szczoteczka Oral-b Braun D100 Kidsnajważniejsze cechy

  • prędkość obrotowa 7600,
  • dwa tryby czyszczenia: normalny i delikatny,
  • timer czyli sygnalizator czasu mycia – po każdych 30 sekundach praca szczoteczki jest na moment przerywana.
Oral-b Braun D100 Kids
Oral-b Braun D100 Kids


I to wszystko. Atutem jest oczywiście, że do szczoteczki pasują też inne „normalne” końcówki więc starsze dzieci również mogą z niej korzystać. Dedykowane końcówki kids są miększe i mają mniejsze „główki” od zwykłych, bardziej dostosowane do małych ząbków dziecka 3+.
Ta seria szczoteczek występuję w opcjach Auta, ToyStory, StarWars i Frozen… Różnica jest jedynie w naklejkach bohaterów bajek Disneya. Wydaje się mi również, że dla obniżenia kosztów seria dla dzieci niczym się nie różni (za wyjątkiem kolorystyki i trybu delikatnego) od linii produktów dla dorosłych czyli szczoteczek Oral-B Vitality 100.


Na rynku jest dostępna również linia szczoteczek trochę tańsza Braun Oral-B D12 Kids. Wizualnie szczoteczki te, niczym się nie różnią. Główną różnicą jest to, że w linii Oral-b Braun D100 Kids są dwa tryby czyszczenia czyli normalny i delikatny. Natomiast w linii D12 (tańszej) jest tylko tryb normalny. Dodatkowy tryb przekłada się na 20-30 zł więcej w cenie produktu.

Szczoteczka D100 Kids – opis

Braun Oral-B Kids Power D10 vs Oral-b Braun D100 Kids


Zakupiony zestaw był z etui podróżnym na czym mi zależało. Standardowo ma załączoną ładowarkę i startową jedną końcówkę. Trudno mi zrecenzować jak się ją myje bo używa ją przecież trzylatek. Dlatego ograniczę się do uwag i spostrzeżeń.

Do tej pory, czyli przez ostatnie kilka miesięcy syn używał szczoteczki po starszym bracie. Był to model Braun Oral-B Kids Power D10. W użyciu była już ponad 3 lata dlatego jej moc wyraźnie spadła. Główna różnicą z obecnie zakupionym modelem jest mniejsza liczba ruchów oscylacyjno-rotacyjnych na minutę, która w tym modelu wynosi jedynie 5600. Natomiast wielkim atutem jest dioda sygnalizująca wyczerpanie akumulatora i konieczność ładowania. Niestety w najnowszym modelu tego nie ma. Dlaczego tak jest? To pytanie za 100 punktów. Być może w dużej skali produkcji jedna dioda przynosi widoczne oszczędności w kosztach wytwarzania, ale dla użytkownika (a raczej jego opiekuna) może być pewnym mankamentem. Dioda ta też informowała czy akumulator jest już w pełni naładowany co przy kilkugodzinnym ładowaniu ma swój dodatkowy atut.

Szczoteczka Oral-b Braun D100 Kids – podsumowanie


Nowa szczoteczka Oral-b Braun D100 Kids jest większa od starszego modelu Oral-B Kids Power D10. Co się przekłada na większy gabarytowo akumulator, dzięki czemu producent zwiększył prace szczoteczki na jednym ładowaniu do 8 dni (w starszym modelu było to 5 dni). Niestety większe gabaryty przekładają się, że dla trzylatka ta szczoteczka jest mniej poręczna w trzymaniu. Trudno też jest ja samodzielnie włączyć. Mam nadzieję, że za kilka miesięcy te problemy pójdą w niepamięć z uwagi na rozwój dziecka (każdy miesiąc w tym wieku to skok milowy w rozwoju)..

Mam też ogólną uwagę do tej szczoteczki marki Oral-B, ale też do innych w tym przedziale cenowym (czyli tanich). Producent zaleca co 6 miesięcy całkowite rozładowanie akumulatora szczoteczki a następnie ładowanie jej do maksimum. To ma przedłużyć żywotność akumulatora… Problem jest kto o tym będzie pamiętał??? Dlaczego te szczoteczki nie mają już nowoczesnych akumulatorów nie wymagających tego typu zabiegów. Stosowane akumulatory w tych szczoteczkach uważam za wielki mankament. A jeżeli już się na tym oszczędza to warto zaimplementować funkcję przypomnienia o wymaganej higienie akumulatora… a no tak zapomniałem ten model nie ma żadnej diody… to może darmowy sms z przypomnieniem od producenta? 😉

Może Cię zainteresuje

Zostaw komentarz

* By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.