Home Dla dzieci PLIKO Mini Classico lekki wózek spacerowy – opinia

PLIKO Mini Classico lekki wózek spacerowy – opinia

przez NaZakupy.net
0 komentarz

Opinia rodzica

PLIKO Mini Classico firmy PEG PEREGO to lekki wózek spacerowy typu parasolka. Jak można wywnioskować z nazwy jest on mały dzięki czemu waga została bardzo ograniczona a po złożeniu zajmuje niewiele miejsca.

Wózek spacerowy / parasolka PLIKO Mini Classico Peg Perego / fot. nazakupy.net

Wózek spacerowy / parasolka PLIKO Mini Classico Peg Perego / fot. nazakupy.net

 

Głównym kryterium przy wyborze wózka jakim się kierowałem to to aby zmieścił się on do bagażnika i zajmował jak najmniej miejsca. Posiadamy już wózek spacerowy 2 w 1 (gondola  + siedzisko spacerowe) w wersji pancernej 😉 . Niestety po złożeniu go stelaż z kołami praktycznie zajmował cały bagażnik, uniemożliwiając zapakowanie ciężkich toreb i walizek. Siedzisko spacerowe musiało być przewożone na przednim siedzeniu. Takie rozwiązanie było mało praktyczne dlatego gdy dziecko mogło być wożone w pozycji siedzącej czym prędzej zdecydowaliśmy się na drugi, wyjazdowy wózek.

Na rynku jest przeogromny wybór wózków spacerowych / parasolek. Oczywiście wybrałem się do sklepu (wcześniej analizując oferty z netu) tak aby móc organoleptycznie przekonać się do konkretnego modelu. Jak już pisałem wcześniej jednym z głównych kryteriów była możliwość zapakowania wózka do bagażnika tak aby było jeszcze sporo miejsca na inne bagaże. Z dostępnych w sklepie wózków tylko Pliko Mini Classico firmy PEG PEREGO spełniał ten warunek a przy tym od strony wizualnej nie było do niego zastrzeżeń. Okazało się, że różnica w cenie między sklepem offline a online była niewielka dlatego zdecydowałem się zamówić wózek w pasującym mi kolorze na miejscu.

PLIKO Mini Classico Peg Perego wózek spacerówka / fot. nazakupy.net

PLIKO Mini Classico Peg Perego wózek spacerówka / fot. nazakupy.net

 

Po kilku tygodniach użytkowania mogę stwierdzić, że jesteśmy zadowoleni z wyboru.

PLIKO Mini Classico jest wózkiem bardzo lekki. Wykonany jest z dobrych materiałów a sam stelaż jest aluminiowy. Samo rozkładanie jest bardzo proste i szybkie. Praktycznie wykonuje się to jedną ręką. Trzeba jednak pamiętać aby po rozłożeniu zatrzasnąć stelaż.  Mimo swoich niewielkich wymiarów siedzisko dla dziecka jest głębokie. Wiele innych większych spacerówek siedzisko ma zdecydowanie płytsze. Tak głębokie siedzenie daje duży komfort dziecku w trakcie przewożenia go w wózku. Przednie koła są skrętne ale można je zablokować. Koła są podwójne. Oczywiście wózek posiada pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Oparcie można regulować do pozycji półleżącej. Jest też regulowana budka z oknem (można podglądać dziecko przy rozsuniętej budce).

Kosz na zakupy jest niewielki. Zmieści się w nim kilka mniejszych produktów ale to nie powinno dziwić w końcu to wersja wózka mini :).

 

Wózek spacerówka / parasolka PLIKO Mini Classico Peg Perego / fot. nazakupy.net

Wózek spacerówka / parasolka PLIKO Mini Classico Peg Perego / fot. nazakupy.net

 

Ważne! Wózek Pliko Mini Classico ma twarde, małe koła. Nie ma też amortyzacji  a przez cienki, aluminiowy stelaż na wybojach wpada w drgania. Nie nadaje się on na wertepy, chodniki bez płyt chodnikowych lub polną drogę. Dlatego jeżeli ktoś chciałby używać ten model jako jedyną spacerówkę na polskie drogi to odradzam zakup.

Nam to nie przeszkadza. Na miejscu gdzie mieszkamy i w transporcie komunikacji miejskiej wykorzystujemy podstawowy, terenowy 😉 wózek z siedziskiem spacerowym (wcześniej z gondolą).

Dla nas, jedynym minusem wózka Pliko Mini Classico są hamulce na tylnych kołach. Są one tylko teoretycznie. Wystarczy lekko dotknąć wózek stojący na hamulcach i blokada puszcza. To niestety może być niebezpieczne dla dziecka. Nie wiem czy to wada tylko mojego wózka czy wszystkie z tej linii posiadają taki defekt. Zaakceptowałem tę niedogodność i jestem czujny. Nie pozostawiam też dziecka w wózku przed sklepem na hamulcu jak to czynią niektórzy rodzice dlatego też odpuściłem sobie reklamację…

 

Cena: 600-700 PLN

Strona producenta

Może Cię zainteresuje

Zostaw komentarz

* By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.