Home Sprzęt AGD Recenzja: Hoover SC96DWR – kuchenny odkurzacz akumulatorowy

Recenzja: Hoover SC96DWR – kuchenny odkurzacz akumulatorowy

przez NaZakupy.net
0 komentarz

Długo zastanawiałam się jak rozwiązać problem ciągłych okruchów na i pod stołem, na blacie kuchennym itp. Ponieważ mam pokój z aneksem kuchennym a małe dziecko potrafi z jedzeniem wyrabiać cuda doszłam do wniosku, że ręczny, mały odkurzacz jest nieodzowny. Odkurzanie dużym odkurzaczem po każdym posiłku dziecka było uciążliwe a stosowanie zmiotki mało praktyczne (na obrusie, w zakamarkach kuchennych itp. zmiotka nie dawała rady).

hoover sc96dwr

hoover sc96dwr

Po przeanalizowaniu opinii z sieci wybór padł na ręczny, akumulatorowy odkurzacz firmy Hoover model SC96DWR (Clik 9.6V Dry). Poniżej, krótka recenzja po kilku tygodniach użytkowania.

Odkurzacz prezentuje dobrze i co najważniejsze pewnie trzyma się go w dłoni. W zestawie jest oczywiście odkurzacz, dołączana szczotka do mebli, ładowarka i uchwyt ścienny, który nie trzeba montować. Ładowanie bez problemu odbywa się rownież w pozycji poziomej. Filtr odkurzacza jest zdejmowalny i można go myć pod wodą. Pojemnik na kurz to około 0,2 litra, nie ma wskaźnika zapełnienia go ale jego pokrywa jest półprzezroczysta i widać czy wymaga opróżnienia. Sam pojemnik otwiera się bardzo prosto za pomocą czerwonej dźwigni. Uwaga, trzeba to robić nad koszem na śmieci, ponieważ po otwarciu zawartość od razu się wysypuje. Filtr nie wymaga zdejmowania za każdym razem. Ma funkcje samoczyszczenia uruchamianą przyciskiem. Polega to na tym, że zaczyna sie on obracać woków własnej osi a specjalna szczotka zbiera to co się osadziło na filtrze. Co jakiś czas warto jednak zdjąć filtr i umyć go pod wodą. Ja dodatkowo przy opróżnianiu pojemnika wspomagam się zwykłym odkurzaczem, co ułatwia wyczyszczenie pojemnika ze wszelkich brudnych pozostałości.

hoover sc96dwr

hoover sc96dwr

Ważne jest aby opróżniać pojemnik raz dziennie, ponieważ resztki jedzenia, które zostają wciągnięte przez odkurzacz potrafią szybko się psuć. Takie postępowanie pozwoli nam na uniknięcie pleśni w pojemniku na kurz. Ten model odkurzacza jest przeznaczony jedynie do odkurzania suchego tzn. lepiej nie próbować czyścić nim np. rozlanej wody / herbaty na blacie czy stole.

hoover sc96dwr

hoover sc96dwr

Producent podaje, że przy pełnej naładowanej baterii czas pracy wynosi 20 min. Trudno mi to zweryfikować, ponieważ odkurzacz używam 1-2 minuty ale za to 3-4 razy dziennie. Na pewno trzeba stosować się do instrukcji i pierwsze ładowanie musi trwać przynajmniej 24h . Odniosłam wrażenie, że pełną żywotność baterii odkurzacz nabiera dopiero po kilku 24h cyklach ładowania (oczywiście pomiędzy nimi normalnie go użytkowałam). Później można już nie zachowywać pełnego, 24 godzinnego, nieprzerywanego procesu ładowania. A pełne ładowanie rozładowanego odkurzacza trwa ok 5 godzin. W normalnym użytkowaniu odkurzacz gdy nie pracuje cały czas jest w trybie ładowania. Co jakiś czas np. co 2-3 miesiące po całkowitym rozładowaniu zaleca się pozostawić odkurzacz na 24 godzinne ładowanie non stop… Wg producenta ma to wydłużyć żywotność baterii.

hoover sc96dwr

hoover sc96dwr

Samo sprzątanie odkurzaczem jest szybkie, siła ssąca wciąga wszelkie odpadki, oczywiście takie, które przejdą przez szczelinę ssącą. Jest głośny, ale da się wytrzymać na pewno jest cichszy od niejednego zwykłego odkurzacza. Brakuje mi jedynie dodatkowej przystawki ssącej do odkurzania szczelin i rogów.

Podsumowując odkurzacz Hoover SC96DWR jest praktycznym urządzeniem do codziennego użytku w kuchni i jadalni.

Cena: od 220 PLN

Może Cię zainteresuje

Zostaw komentarz

* By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.