Home Do domu i ogrodu Frytkownica beztłuszczowa Berlinger Haus BH/9035 – recenzja

Frytkownica beztłuszczowa Berlinger Haus BH/9035 – recenzja

przez NaZakupy.net
0 komentarz
Frytkownica beztłuszczowa Berlinger Haus bh9035 na blacie kuchennym

Frytkownica beztłuszczowa Black Rose Collection

Jest piękna, stylowa i zdjęcie w sieci sprawiło, że chciałam ją mieć. Do tego frytkownica beztłuszczowa Berlinger Haus ma bardzo dobre parametry, spory kosz. Jedynie cena za bardzo mnie nie przekonywała (ok. 600 zł).

Ostatecznie zdecydowałam się na ten wydatek i to była bardzo dobra decyzja.

Pierwsze wrażenie po wyjęciu z pudełka

Nie mogłam się doczekać, kiedy przyjdzie (a trochę to trwało). Ochoczo zabrałam się do unboxingu… i tu poczułam rozczarowanie. Po pierwsze – brak instrukcji w języku polskim, a po drugie – budowa samego kosza do złudzenia przypomina z wyglądu tańszą o 400 zł frytkownicę Zeegma Knapper. Myślałam, że przepłaciłam.

Pierwsze uruchomienie frytkownicy

Na szczęście dla Berlinger Hausa, postanowiłam sprawdzić ich urządzenie w praktyce.

Wyświetlacz

Frytkownica beztłuszczowa Berlinger Haus ma ładny, wyraźny i dotykowy wyświetlacz wyświetlacz, na którym znajdziemy:

 • sterowanie temperaturą
 • ustawienie czasomierza
 • wybór gotowych programów frytkownicy, których nie znajdziemy w tańszym urządzeniu Zeegma Knapper.

Kosz i patelnia nieprzywierająca

Według specyfikacji kosz (nazwany przez producenta pojemnikiem na frytki) ma pojemność 2,6 l, a patelnia nieprzywierająca 3,2 l. To dokładnie takie same parametry jak w przypadku mojej drugiej frytkownicy. Nie do końca wiem, po co producent podaje pojemność tej patelni (misy), ponieważ nie bardzo wiem jak można jej użyć bez kosza. Jeżeli wiecie, to proszę o komentarz.

Pierwsze zamknięcie kosza z misą wydało mi się toporne, ale było tak tylko za pierwszym razem. Co ważne, kosz tylko z wyglądu przypominał rozwiązanie znane z Zeegma Knapper, a co za tym idzie bez problemu mogę go odczepiać od patelni i wkładać z powrotem. Piszę o tym, ponieważ jest to jeden z głównych mankamentów tańszej frytkownicy. Berlinger Haus zrobił to porządnie. Bez problemu można przygotować porcję np. frytek za porcją.

Moc i zakres temperatur

Producent podaje, że frytkownica ma zakres temperatur od 80 do 200°C, a jej moc wynosi 1350 W. Temperatury nie sprawdzałam termometrem, a mocy urządzenia nie umiem sprawdzić. Ciężko mi zweryfikować prawdę tych parametrów, ale mam porównanie ze swoim drugim urządzeniem.

Zeegma Knapper ma moc 1400W (o czym możecie przeczytać w recenzji), Berlinger Haus ma mniejszą moc – 1350W, a jednak nagrzewa się krócej i znacznie szybciej potrawy przygotowanie w nim są gotowe.

Dlaczego tak się dzieje?

Szczerze mówiąc nie wiem. Producent nie podaje jaki to rodzaj mocy… być może Zeegmna Knapper podaje moc wejściową. Ogólnie nie wiem. Wiem tylko, że to 1400W jest słabsze niż 1350W Berlingera.

Skąd to wiem? Przygotowywałam dokładnie te same posiłki w dwóch urządzeniach i mimo rzekomo tych samych parametrów, wyniki były różne.

specyfikacja na pudełku frytkownica beztłuszczowa Berlinger Haus BH9035

Czas przygotowania potraw we frytkownicy beztłuszczowej

Postanowiłam zacząć od podstaw – mrożonych frytek z Biedronki.

Według automatycznego programu w temperaturze 200 stopni nie powinno jej to zająć dłużej niż 15 minut. Sprawdziłam. Zgadza się. Pełen kosz mrożonych frytek (do napisu MAX) był gotowy po 15 minutach. Kiedy załadujemy kosz w połowie przygotowanie mrożonych frytek to kwestia nawet 12- 13 minut.

Dla porównania, w mojej drugiej frytkownicy te same frytki i dokłądnie tę samą porcję przygotowuję w czasue ok. 20 – 23 minut.

Następnie przetestowałam gotowanie jajek. W Berlinger Hausie przygotowanie jajka wielkości M na półmiękko / na twardo to 120 stopni i około 12 minut. W drugim urządzeniu po tym czasie miałam surowe jajka, które musiałam wrzucić na patelnię, aby nie trafiły do kosza. W Zeegma Knapper przygotowanie jajek na półmiękko lub na twardo to 130 stopni i czas około 16 minut.

Gyros z kurczaka przygotowany we frytkownicy beztłuszczowej Berlinger Haus
Gyros z kurczaka

Berlinger Haus vs. Zeegma Knapper

Nie da się ukryć, że w kwestii szybkości przygotowania potraw frytkownica Berlinger Haus jest niekwestionowanym zwycięzcą. Jest po prostu niesamowita. Po filmach na YouTube i przetestowanych przepisach mogę ją śmiało porównać do OVI Philipsa.

Frytkownica beztłuszczowa Berlinger HausFrytkownica beztłuszczowa Zeegma Knapper
jajka na twardo120°C – 12 minut130°C – 16 minut
mrożone frytki200°C – 15 minut200°C – 23 minuty
domowe nuggetsy z kurczaka180°C – 10-12 minut200°C – 12-14 minut
gyros z kurczaka180°C – 8 minut180°C – 12 minut
pieczone ziemniaki (księżyce)180°C – 30 minut180°C – 40 minut
Porównanie czasu przygotowania potraw we frytkownicach (air fryer)

Wady i zalety frytkownicy BH

Zalety

 • szybkie nagrzewanie,
 • piękny wygląd,
 • łatwe czyszczenie (możliwość mycia w zmywarce),
 • kosz odporny na zarysowania,
 • automatycznie programy,
 • czytelny wyświetlacz.

Wady:

 • cena,
 • brak instrukcji w języku polskim.

Powiem tak, z obu urządzeń jestem zadowolona. Póki nie poznałam frytkownicy beztłuszczowej Berlinger Haus to Zeegma Knapper była dla mnie numerem jeden. Teraz widzę jak dużo jej brakuje to tytułu mojego lidera w tej kategorii.

Frytkownica beztłuszczowa Berlinger Haus

Może Cię zainteresuje

Zostaw komentarz

* By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.