Home Kuchnia Pojemniki próżniowe DAFI (SEE Yoo) – opinia

Pojemniki próżniowe DAFI (SEE Yoo) – opinia

przez NaZakupy.net
3 komentarze

Pojemniki próżniowe DAFI

Pojemniki próżniowe od tych zwykłych różnią się tym, że można z nich wyssać powietrze. Pełnią dokładnie taką samą funkcję jak worki próżniowe. Ich zadaniem ma być przechowywanie produktów, zatrzymywanie świeżości oraz porządek w lodówce. Pojemniki powinny być wielokrotnego użytku i ładnie wykonane z możliwością mycia w zmywarce. Ma się chcieć ich używać.

Tradycyjne pojemniki do przechowywania żywności

W przypadku tradycyjnych pojemników, najbardziej podobają mi się szklane egzemplarze (np. Ikea ma całkiem fajne propozycje) i one też najlepiej zdają egzamin przy częstym użytkowaniu. Ideałem byłby szklany pojemnik próżniowy. Szukałam takich. Znalazłam. Miały tylko kilka wad: zwykle były niedostępne, bardzo drogie i ciężkie.

Plastikowe pojemniki próżniowe

W przypadku plastikowych pojemników próżniowych do tej pory trafiałam na niezbyt dobre wykonanie. Po jednym myciu w zmywarce mogłam zapomnieć o próżni. A wygląd też nie zachęcał do ponownego użycia. Zapewne wiecie o czym mówię. Plastik (nawet ten dopuszczony do mycia w zmywarce) odbarwia się i staje się nieatrakcyjny dla oka. Po pewnym czasie trafia gdzieś w głąb szafy.

Pojemniki próżniowe vs zgrzewarka próżniowa

Zakup zgrzewarki próżniowej rozwiązał część moich problemów. Zgrzewarka świetnie sprawdza się przed świętami, imprezami rodzinnymi czy na wyjazdy. Zapakowane w worki jedzenie zajmuje mało miejsca, długo jest świeże i daje radę nawet w słabszych lodówkach. Niestety, codzienna zabawa w rozpakowywanie i pakowanie sera czy wędliny jest męcząca. Do tego przy pakowaniu delikatnego jedzenia np. pokrojone pomidory, świeże kotlety czy pierogi trzeba uważać, aby żywności nie zmiażdżyć. A zapakowanie zupy przed zamrożeniem jest problematyczne. Ten problem powinny rozwiązać pojemniki próżniowe.

Pojemniki próżniowe DAFI

Już od dłuższego czasu chciałam kupić pojemniki próżniowe DAFI. Niestety, producent niezbyt jest wylewny w kwestii opisu. Z opiniami też słabo, bo co można napisać o pojemnikach?

Zestaw plastikowych pojemników próżniowych

W czasie „pandemii” zamówiłam pierwszy zestaw DAFI. Nawet nie wiecie, jakie było moje zdziwienie, kiedy dostałam pojemniki zapakowane w pudełko firmowe „SEE Yoo”. W pierwszej chwili pomyślałam, że zostałam oszukana. Dopiero po sprawdzeniu marek Formaster Group okazało się, że to marka siostrzana DAFI. I To chyba największy minus tego produktu. Brak jasnej komunikacji brandu.

Opinia pojemniki próżniowe DAFI

Te pojemniki są super. Mówię to całkowicie poważnie. Tak mi się spodobały, że zamówiłam drugi taki sam SET 5 pojemników. Mimo plastikowego wykonania są ładne. Nie odbarwiają się podczas mycia w zmywarce. Pokrywkę można rozłożyć na części pierwsze, aby ją chociażby dokładnie wytrzeć. Rzeczywiście działa odsysanie powietrza, a żywność (np. koktajle) dłużej zachowuje świeżość.

Niestety, producent zapomniał o porządnej instrukcji czy mini przewodniku. Po pierwsze, nie wiem dokładnie kiedy należy skończyć odsysanie powietrza. W opakowaniu było napisane, aż do uczucia oporu. A co to znaczy? Czy to jest wtedy, kiedy już nie mogę ruszyć pompką i mam wrażenie, że zaraz pojemnik trzaśnie? Czy może wtedy, kiedy pierwszy raz poczuję, że pompka ciężej chodzi?
Przydałby się też przewodnik po produktach ze ściągawką, co kiedy i jak długo można przechowywać.

Pojemniki próżniowe DAFI SEE Yoo
zestaw pięciu pojemników próżniowych DAFI

Plusy:

 • działa, w pojemnikach rzeczywiście odsysane jest powietrze
 • estetyczny wygląd
 • różne rozmiary
 • pompka ręczna w zestawie
 • plastik nie odbarwia się podczas mycia
 • pokrywki nie niszczą się podczas mycia w zmywarce

Minusy:

 • brak wyczerpującej instrukcji:
  • a co za tym idzie trudno wrócić do informacji o maksymalnej i minimalnej temperaturze
 • myląca marka (SEE Yoo zamiast Dafi)
 • mała dostępność pojedynczych pojemników w sklepach do rozszerzenia zestawu

Aktualizacja po roku korzystania

Maj 2021

Jestem zachwycona! Ser w plasterkach mogę przechowywać nawet do tygodnia. Obrane i pokrojone jabłko cały dzień (bez cytryny) wytrzymuje w tym pojemniku w temperaturze pokojowej. Obrane i surowe ziemniaki w lodówce spokojnie kilka dni były zamknięte w tych pojemnikach i nie sczerniały. Teraz wymieniam wszystkie pojemniki na właśnie te.

Może Cię zainteresuje

3 komentarze

Przemysław 27 maja, 2021 - 23:39

Czy jest możliwe odsysanie powietrza używając zgrzewarek? Do mojej zgrzewarki miałem dołączony wężyk z końcówką o średnicy zewnętrznej 2,5cm i się zastanawiam czy będzie pasował.

Odpowiedz
Basia 4 lutego, 2022 - 18:14

Witam, ja również nie wiem czy te pojemniki nadają się do zgrzewarki. Może już Pan wie coś na ten temat?

Odpowiedz
NaZakupy.net 27 marca, 2022 - 14:22

Pojemniki Dafi nie potrzebują wężyka do zgrzewarki. Wystarczy pompka. Używa tych pojemników codziennie. Mam 3 komplety. Jestem zadowolona, z tymże te większe mogą pęknąć.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

* By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.