Home Wszystkie Duże sklepy w Wigilię otwarte krócej. Tylko do 14.00

Duże sklepy w Wigilię otwarte krócej. Tylko do 14.00

przez NaZakupy.net
0 komentarz

Uwaga! Duże sklepy w Wigilię otwarte krócej. Tylko do 14.00

W tym roku duże sklepy wyszły naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom swoich pracowników. Markety i dyskonty w Wigilię będą otwarte krócej, bo tylko do 14.00. W 2016 roku największe sieci sklepów porozumiały się z pracownikami w związku ze skróceniem czasu pracy w okresie świątecznym i zostaną zamknięte już o 14:00. Dzięki czemu pracownicy będą mogli odpocząć i przygotować się do rodzinnej kolacji.

Taki ukłon w stronę pracowników dotyczy głównie zachodnich sieci sklepowych jak: Tesco, Lidl, Biedronka, Kaufland, Carrefour, Netto i Auchan. Pracodawcy chcą w ten sposób pokazać, że dbają o potrzeby swoich pracowników w swoich sieciach handlowych.

To całkiem duża zmiana w myśleniu oraz działalności handlowej w Polsce. W poprzednich latach wiele sklepów z dużych zagranicznych sieci było czynne do 16:00 a nawet do 17:00. W tym roku sklepy zagranicznych firm będą otwarte krócej. Niestety nasze rodzinne polskie sklepy, a także sklepy będące franczyzą zagranicznych marek (których właścicielami są Polacy) będą często otwarte do 16:00 a nawet do 17:00.

W wigilię Bożego Narodzenia sklepy czynne do godziny 14:00

Pracownicy zatrudnieni w polskich placówkach handlowych będą musieli pracować dłużej. Wigilia Bożego Narodzenia nie jest świętem, jednak w Polsce to właśnie ten dzień – a właściwie wieczór -jest szczególnie celebrowany. Zawsze dziwiło mnie, że centra handlowe i duże sklepy są otwarte prawie do uroczystej kolacji. W wielu domach kolację wigilijną rozpoczyna się już o 17:00 a przygotowania trwają od rana. Dlatego te kilka dodatkowych godzin wolnych od pracy dla wielu osób zatrudnionych w handlu jest na wagę złota. Tym bardziej, że niemalże każdego roku słyszymy o pracownikach, którzy mimo obietnic pracodawców dopiero późnym wieczorem mogą pójść do domu.

Oczywiście w piątek wiele sklepów będzie otwartych dłużej niż zawsze i w ten dzień najlepiej zaplanować niespodziewane zakupy ;).

Optymalnym rozwiązaniem byłoby gdyby większość handlowców zastosowało dobrowolne rozwiązanie pracy do 14:00. Byłby i wilk syty, i owca cała… Niestety w przyszłości może dojść do tego, że ktoś odgórnie nakazem prawnym ograniczy ten dzień pracy dla sklepów np. do godziny 12:00… a wiadomo jak to z nakazami jest… jednym pasują, a innym wręcz przeciwnie.

Może Cię zainteresuje

Zostaw komentarz

* By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.