Home Dla dzieci IKEA wycofuje barierkę ochronną PATRULL FAST

IKEA wycofuje barierkę ochronną PATRULL FAST

przez NaZakupy.net
1 komentarz

W zeszłym roku (2015) zakupiłem i zrecenzowałem barierkę / bramkę ochronną Patrull Fast firmy Ikea… Moja recenzja była pozytywna. Bramka Patrull Fast spełnia a raczej spełniała do dzisiaj swoje zadanie (broni dostępu do schodów).

Niestety okazało się, że barierka ta może nie być zbyt bezpieczna. Kilka dni temu IKEA rozesłała sms wzywający do zaprzestania używania barierek Patrull i zwrotu produktu z powodu wykrytego defektu i potencjalnego zagrożenia dla dzieci.

Wiadomość SMS z systemu Ikea Family / barierka Patrull (fot. NaZakupy.net)

Wiadomość SMS z systemu Ikea Family / barierka Patrull (fot. NaZakupy.net)

 

Na stronie WWW można dowiedzieć się m.in.:

IKEA została poinformowana o przypadkach nagłego otwarcia się barierki ochronnej PATRULL, co doprowadziło do upadku dzieci ze schodów. Niektóre z poszkodowanych dzieci wymagały pomocy lekarskiej. Niezależne dochodzenie wykazało, że pomimo zgodności z obowiązującymi normami mechanizm blokujący barierkę może być zawodny, stanowiąc zagrożenie dla małych dzieci.

IKEA nie zamierza ryzykować bezpieczeństwem najmłodszych i w związku z tym wzywa wszystkich klientów, którzy posiadają barierkę ochronną PATRULL do jej niezwłocznego demontażu i zwrócenia w najbliższym sklepie IKEA, gdzie otrzymają pełen zwrot kosztów zakupu.

 

Aktualnie w sklepach IKEA nie można kupić żadnych barierek ochronnych.

Więcej o akcji zwrotów barierek Patrull można dowiedzieć się na stronie IKEA .

Recenzja barierki

 

Problemy z bezpieczeństwem barierek ochronnych produkcji IKEA występowały już wcześniej. I tak w roku 2015 dla barierek  Patrull Klämma i Patrull Smidig została zmieniona specyfikacja użytkowania (zakaz montażu u szczytu schodów z opcją zwrotu produktu do sklepu).  Wtedy chodziło o listwę przypodłogową, o którą można było się potknąć i spaść ze schodów a także o mało stabilny sposób montażu między ścianami.

11 lutego 2015 r. barierki zostały wycofane ze sprzedaży. Informacja dotycząca wycofania z rynku ww. artykułów została rozesłana do agencji prasowych i redakcji oraz została umieszczona w widocznych miejscach w sklepach IKEA i na stronie internetowej spółki.

Czy jakiekolwiek barierki będą jeszcze sprzedawane w sklepach IKEA? Możliwe, że po takich powtarzających się problemach z jedną grupą produktów firma IKEA definitywnie zrezygnuje ze sprzedaży barierek w swojej sieci…

Może Cię zainteresuje

1 komentarz

basia 18 sierpnia, 2017 - 09:33

Dla swojego dziecka kupowaliśmy różnego rodzaju barierki ochronne, przetestowaliśmy (a właściwie dziecko przetestowało) niemal wszystkie dostępne w handlu barierki i efekt zawsze był negatywny. W końcu kupiliśmy drzwi pancerne, metalowe, wzmacniane, z zamkami wchodzącymi w podłogę, z czujnikiem ruchu, czujnikiem otwarcia, powiadamianiem w jakiej odległości od drzwi znajduje się dziecko, z alarmem, z powiadamianiem o manipulowaniu przy drzwiach zamkami, z mechanizmem podglądowym, co dzieje się po drugiej stronie drzwi, z mechanizmem zabezpieczającym itp., drzwi, które by otworzyć potrzeba sygnału z pilota od dwóch osób. Drzwi z czujnikiem temperatury, dymu – no te przeciwpożarowe. No i teraz jesteśmy spokojni o bezpieczeństwo swojego dziecka.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

* By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.