Home Do domu i ogrodu Nawilżacz powietrza Philips HU4803/01 – opinia

Nawilżacz powietrza Philips HU4803/01 – opinia

przez NaZakupy.net
0 komentarz

Nawilżacz powietrza Philips HU4803/01 to urządzenie niekoniecznie pierwszej potrzeby, ale pozytywnie wpływa na komfort życia w mieszkaniu przy włączonych grzejnikach CO.

Kilka technicznych szczegółów. Nawilżacz firmy Philips HU4803/01 to trzystopniowy zaawansowany system parowania z technologią NanoCloud. Brzmi bardzo tajemniczo, ale tłumacząc na język powszechnie zrozumiały oznacza to, że cały proces odbywa się w trzech etapach. Pierwszym etapem jest filtracja powietrza z kurzu, sierści i innych większych cząstek unoszących się w powietrzu. Następnie do powietrza dodawane są cząstki wody (bez bakterii i osadu – trzeba uwierzyć na słowo). Za ten etap odpowiada technologia NanoCloud. Ostatni trzeci etap to wydmuchiwanie nawilżonego powietrza bez efektu mgły wodnej, czyli nic nam nie „paruje”.

Nawilżacz Philips-HU4803/01 (fot. NaZakupy.net)

Nawilżacz powietrza Philips-HU4803/01 (fot. NaZakupy.net)

Na nawilżacz zdecydowaliśmy się z uwagi na małe dziecko i ciągłe problemy z górnymi drogami oddechowymi (przeziębienia, katar, kaszel itp.). Oczywiście, nawilżacz nie jest cudownym panaceum na choroby, ale według słów lekarza miał zdecydowanie poprawić komfort oddychania. Zdecydowaliśmy się na model Philips HU4803/01 z uwagi na tryb nocny w działaniu, czyli maksymalne wyciszenie i prawie całkowite wygaszenie elektronicznego wyświetlacza.
Po ponad trzech miesiącach używania mogę stwierdzić, że zakupiony nawilżacz się sprawdza. Bez nawilżacza w pokoju z włączonym grzejnikiem wilgotność oscylowała na poziomie 30-32% czyli na dolnej granicy zalecanej wilgotności. Dzięki nawilżaczowi wilgotność powietrza podnosiła się do 45%, czasami podnosiliśmy ją do 50%. Nawilżacz pracuje (jest aktwyny) na ogół całą noc, czyli około 9 godzin. Z uwagi, że pokój ma 12m2 zbiornik z wodą bez problemu wystarcza na tak długi okres. Wg producenta nawilżacz z pełnym zbiornikiem pracuje do 8h, czyli do wyczerpania wody.

Nawilżacz Philips HU4803/01 ma trzy opcje „szybkości” nawilżania: cichą, średni nadmuch i intensywny, który jest najgłośniejszy. Dodatkowo można skorzystać z trybu nocnego (opcja cicha z prawie pełnym zaciemnieniem – świeci się tylko jedna lampka LED). Ręcznie możemy ustawić poziom nawilżania na 40%, 50% i 60%. Pracę urządzenia możemy tez ustawić na czas 1, 4 lub 8 godzin. Nie musimy się też martwić o działanie nawilżacza przy braku wody. Gdy poziom wody w zbiorniku jest już niski urządzenie informuje o tym a gdy wody zabraknie automatycznie się wyłącza.

Filtr Philips HU4102/01 - nowy i zużyty (fot. NaZakupy.net)

Filtr Philips HU4102/01 – nowy i zużyty (fot. NaZakupy.net)

Jak już wcześniej napisałem, komfort spania / przebywania w pokoju z włączonym nawilżaczem zdecydowanie się poprawił w porównaniu z czasem, kiedy go nie było. Drugim pozytywnym skutkiem działania nawilżacza w pokoju jest zmniejszona ilość kurzu. Nawilżacz można traktować również jako filtr powietrza.
Po trzech miesiącach używania nie mam zastrzeżeń do działania urządzenia. Czasami czujnik wilgotności ma pewne problemy z ustaleniem wilgotności, ale trwa to maksymalnie 60 sekund. Jedyny mankament to cena filtra (aż 56zł), który trzeba wymieniać, co trzy miesiące a jeżeli ma się gorsza wodę lub bardziej zanieczyszczone powietrze to i częściej.

Cena nawilżacza Philips HU4803/01 waha się od 499 zł (promocja w EUROAGD) do 600zł. Tańszą (za około 350zł) alternatywą jest podobny nawilżacz firmy Philips model HU4801/01. W tym modelu nie ma trybu nocnego, są tylko dwie prędkości, nie ma też wyświetlacza informującego o poziomie wilgotności powietrza. Nie można tez go czasowo programować.

Podsumowanie
Nawilżasz spełnia swoją rolę. W pokoju dziecinnym jest zdecydowanie przyjemniej i znacznie lepiej się śpi. Niewątpliwą zaletą jest filtracja kurzu. Zdecydowanie mniej kurzy się w pokoju, w którym działa nawilżacz. Różnicę zauważyliśmy już po kilku dniach pracy urządzenia.

Początkowo mieliśmy wątpliwości, czy wydać tak dużą kwotę na tego typu urządzenie. Nasze wątpliwości budziły opinie znajomych, którzy zainwestowali w nawilżacze innych firm i zawiedli się na tego typu urządzeniach. W tej chwili jesteśmy zadowoleni z tej inwestycji. Z czystym sumieniem możemy polecić nawilżacz Philips HU4803/01 innym.

 

Dane techniczne

  • Rekomendowany rozmiar pomieszczenia:  25m²
  • Wydajność nawilżania:  220 ml/h
  • Pojemność zbiornika wody:  2L
  • Czas działania:  8h
  • Czujnik nawilżenia: TAK
  • Poziom hałasu:  tylko 26 dB w trybie cichym dB
  • Wymiary (szer. x gł. x wys.):  249 x 249 x 339  mm
  • Filtr nawilżający:  filtr HU4102 do wymiany co 3 miesiące działania

Może Cię zainteresuje

Zostaw komentarz

* By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.