Home Dla dzieci Dada, Pampers a może Tesco? Które pieluchomajtki wybrać?

Dada, Pampers a może Tesco? Które pieluchomajtki wybrać?

przez NaZakupy.net
2 komentarze

Recenzja Pieluchomajtek (Pantsy)

Przychodzi taki czas w życiu naszego malucha, że zaczynamy myśleć o przyjaźni z nocnikiem. U nas nocnik pojawił się, kiedy nasz syn skończył 9 miesięcy. Okazało się, że to był strzał w 10. Nasz potomek bardzo polubił siedzenie na nocniku. Oczywiście nie miało to nic wspólnego z jego potrzebami fizjologicznymi, ale zdarzało się trafić. Wtedy tradycyjne pieluchy jednorazowe przestały u nas zdawać egzamin. Rzepy się wyrabiały. A malucha trzeba było wziąć i gdzieś położyć, aby na nowo zapiąć suchą pieluszką. Wtedy u nas przyszedł czas na sprawdzenie pieluchomajtek. Pierwszy wybór trafił na Dadę w Biedronce. Byłam zachwycona. Wypróbowałam wtedy też pampers – również byłam zachwycona. Z tymże wtedy mój synek pieluchomajtki używał okazjonalnie.

Tak zdarzyło się w naszym życiu, że staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami porządnego zapasu Pampers Premium Care Pants. Po roku używania przyszedł czas na naszą opinię. W związku z tym, że opinia nie miałaby sensu bez zestawienia z innymi modelami/pantsami, przez 6 miesiący testowaliśmy inne pieluszki, które były dostępne dla nas cenowo i można je było kupić w miarę blisko domu.

Zestawienie do testów:

  1. Dada Premium Pants 5 (żyrafa, Tom i Jerry, Jeans)
  2. BabyDream Pants 5 (krokodyl)
  3. Pampers Pants 5
  4. Pampers Premium Care Pants 5
  5. Szwedzie ekologiczne
  6. Tesco Loves Baby

[wpsm_comparison_table id=”1″ class=”hover-col1 „]

*ceny za małe opakowanie ok. 20 szt.

Dada Pantsy

Cena: 19,90 zł

Liczba sztuk w opakowaniu: 20 (5) i 22(4)

Dada Pantsy można dostać w kilku odsłonach: jeans oraz z obrazkami bajkowymi. Były to w ogóle pierwsze pieluchomajtki, z którymi mieliśmy styczność. Kiedy kupiłam je po raz pierwszy, gdy nasz szkrab miał 9 miesięcy, byłam nimi zachwycona. Pieluchomajtki okazały się świetnym rozwiązaniem dla wierzgającego malucha, któremu ciężko było założyć zwykłą pieluchą. Ich atutem jest wygląd. Wyraźne, kolorowe ilustracje bardzo podobają się mojemu dziecku. Szczególnie wersja z żyrafą. Kiedy pokazuję mu kilka pieluchomajtek do wyboru, zwykle musimy ubrać Dadę.

Dada ma proste wykończenie. Jest rozciągliwa i ogólnie prosto się wciąga tę pieluchę. Niestety zdarza się, że podczas ubierania można rozerwać z boku pieluchę. Taka typowa jednorazówka. Z pozoru wypełniona jest porządnie wkładem, jednak w praktyce zdarza się przesikanie pieluchy bokiem – zarówno w dzień jak i w nocy. Chłonność tej pieluszki okręślę jako przyzwoitą. Tym bardziej, że pieluchomajtek używamy głównie w celu odpieluchowania. Jako wspomagacza podczas wyjść i na noc. Minusem jest to, że kiedy dziecko woła na nocnik i pielucha cały czas jest sucha i tak trzeba ją wymienić po kilku godzinach. Mniej więcej po godzinie intensywnego używania wkład w środku bryluje się, mimo że jest suchy. Pielucha nie nadaje się więcej do użytku. Jeżeli byśmy chcieli, aby dziecko przez cały dzień korzystało z pieluchomajtek to nie jest to ekonomicznie dobry wybór. Czasami mam wrażenie, że uwiera mojego syna. Atutem jest to, że nie zauważyłam żadnych odparzeń – nawet w cieplejsze dni.

dada

Dada Pants Junior

BabyDream Pants

Cena:  19,99 zł

Liczba sztuk: 18 – 22 szt.

BabyDream Pants to tania propozycja z Rossmanna. Kupiliśmy jedno opakowanie i kolejnego raczej nie kupimy (chyba, żeby tylko mieć coś na wszelki wypadek). Pielucha wyglądem i strukturą przypomina propozycję Biedronki. Jest lekko perfumowana i z tyłu posiada taśmę, którą można związać pieluchę po zużyciu. Dodatkowym atutem jest brak wątpliwości, gdzie jest przód a gdzie tył.  Wkład również bryluje się podczas użytkowania (mimo suchości). W ciągu tygodnia użytkowania synek przesikał tę pieluchę 7 razy. Do tego pielucha ma problem z przepuszczaniem powietrza. W cieplejszy dzień pupa dziecka się zaparza. Jeżeli ideą jest tylko nakładanie pieluchomajtek na krótką chwilę to BabyDreams Pants spełnia oczekiwania. W przeciwnym wypadku (w mojej opinii) nie jest to dobra inwestycja. Największym plusem jest cena.

babydream

BabyDream Windel Slips

Pampers Pants 5

Cena: 26.99 zł (często są w promocji)

Liczba sztuk: w zależności od opakowania i rozmiaru – małe od 22 do 24 szt.

Z wyglądu bardzo przypominają wersję Premium pieluchomajtek tej firmy. Różnią się tym, że z tyłu posiadają taśmę (jak w przypadku BabyDreams Pants), która ułatwia rozpoznanie przodu i tyłu. Pieluszka jest rozciągliwa. Łatwo się ją ubiera. Nie rwie się podczas wkładania. Pupa dziecka się w niej nie zaparza. Jest dość chłonna i przyjemna w dotyku. Zdarzyło się, że moje dziecko ją przesikało. Delikatne falbanki i staranne wykończenie sprawiają, że maluchowi naprawdę przyjemnie się z nich korzysta.

pampers

Pampers Pants

Pampers Premium Care Pants 5

Cena: 34,99 zł (często są w promocji)

Liczba Sztuk: w zależności od opakowania i rozmiaru – małe od 20 do 22 szt.

Są to pieluchomajtki, z których korzystaliśmy najdłużej. Moim zdaniem są najlepsze w swojej klasie. Z tego też powodu nie bardzo chciałam eksperymentować. Te pieluchomajtki sprawiły, że Dada przestały mi się wydawać takie idealne. Do złudzenia przypominają ich nieco tańszy odpowiednik, ale musze przyznać, że są znacznie bardziej chłonne. W ciągu roku zdarzyło się, że mój syn przesikał tę pieluchę kilka razy. Pieluszka jest niezwykle przyjemna w dotyku. Jeżeli dziecko woła siku i przez cały dzień nie ma żadnej wtopy to pieluszka spełnia funkcję majtek. Nie trzeba jej wymieniać co godzinę. Wkład praktycznie się nie bryluje. A sama pielucha nie zaparza pupy dziecka. Nie zmienia swojego miejsca podczas intensywnych działań. A w nocy jest wręcz rewelacyjna.

Początkowo wersja premium nie posiadała oznaczenia tyłu (np. przez tasiemkę). W nowszej wersji pojawiła się taśma (można ją spiąć pieluchę po zużyciu), która ułatwia rozpoznanie przodu i tyłu.

Pampers Premium

Pampers premium care pants

Szwedzkie ekologiczne

Cena: 34,99 zł

Liczba Sztuk: 20 szt. (5), 22 szt (4)

Te pieluchomajtki kupiliśmy z ciekawości. Są w przedziale cenowym wersji Premium Pampers. Ich pochodzenie sugeruje jakość wykonania. Kiedy otworzyłam opakowanie to te pantsy zrobiły na mnie wrażenie. Kwadratowe, wypełnione wkładem po brzegi, po równo z przodu i tyłu. Ślicznie wykonane. Niestety, mój syn za każdym razem przesikał tę pieluchę w nocy. Wkład się bryluje. A sama pielucha często zsuwa się z pupy dziecka. Jedyny atut to jej ekologiczność. Z tymże jeżeli miałabym wybierać pieluchę tylko ze względu na ochronę środowiska to chyba lepiej jest ubrać po prostu majtki lub zostać przy pieluchach wielorazowych.

ekologiczne

Eco by Naty. 5

Tesco Loves Baby Easy Fit

Cena: 39,99 zł

Liczba sztuk: 34 – 38 szt. (nie widziałam mniejszych opakowań)

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny to przypominają babydream. Jeśli chodzi o chłonność są trochę lepsze od produktu Rossmanna i zbliżone do Dada. Nie mają bocznych falbanek i łatwo się rwą. Ich plusem są kolorowe małpki, które spodobały się mojemy dziecku. Niestety, Tesco jest za daleko i w naszym przypadku może być to tylko zakup okazjonalny. Nie zauważyłam, aby maluch się w nich odparzał.

tesco

Tesco Loves Baby easy fit

Podsumowanie

Moim zdaniem niewątpliwym liderem jest Pampers Premium. Są najwygodniejsze, najbardziej chłonne, najbardziej wytrzymałe. W tym przypadku cena jest adekwatna do jakości. Na drugim miejsce plasuje się ich odpowiednik Pampers Pants (który często jest w promocji). Jeżeli ktoś dopiero zaczyna przygodę z nocnikiem i szuka pieluchomajtek, które nadal będą pełniły funkcję pieluszki, ale zarazem będą sprzymierzeńcem przy odpieluchowaniu to zdecydowanie Pampers jest liderem.

Na kolejnej pozycji ustawiam Dadę. Świetna propozycja dla dzieci, które już zaczęły wołać, a pielucha potrzebna jest sporadycznie (np. podczas spaceru). Dada jest świetnym przykładem na to, że wygląd pieluchy ma dla dziecka znaczenie. Tuż za Dadą wybrałabym propozycję Tesco.

BabyDreams to dla mnie ostateczność. Coś w stylu moje dziecko już woła i ogólnie nie mamy problemów z toaletą, ale chcę mieć w domu coś na wszelki wypadek.

Szwedzką propozycję zostawiam dla zwolenników ekologii. Mnie nie przekonali.

Może Cię zainteresuje

2 komentarze

Kama 21 lutego, 2018 - 23:14

Cały dzień w jednej i tej samej pieluszce? Tego nie pisała prawdziwa Mama. Bo każda normalna Mama wie,że każda pielucha to plastik i po kilku godzinach nawet w suchej pieluszce rozwijają się bakterie. Tak jak wkładki higieniczne u kobiety. Przecież pieluszka szczelnie otacza cała pupę dziecka, nie można jednej pieluszki używać na cały dzień!!!

Odpowiedz
NaZakupy.net 22 lutego, 2018 - 11:14

Jestem prawdziwą mamą 🙂 nigdy nie napisałam, ze moje dziecko chodzi cały dzień w 1 pieluszce. Pisałam ogolnie o użytkowaniu pieluchomajtek przez cały dzień :). Źle pani zrozumiała.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

* By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.