Home Zdrowie Pulsoksymetr napalcowy ChoicemMed MD300C29

Pulsoksymetr napalcowy ChoicemMed MD300C29

przez NaZakupy.net
0 komentarz
Pulsoksymetr napalcowy ChoicemMed MD300C29

Pulsoksymetr napalcowy ChoicemMed MD300C29 to urządzenie do elektronicznego pomiaru saturacji krwi tlenem – czyli bada nasycenie tlenem krwi. Dodatkowo bada również tętno (puls). Poziom tlenu w krwi określa się symbolem SpO2 i mierzy w %. Pulsoksymetr ChoicemMed MD300C29 to małe i proste urządzenie do użytku domowego.


W związku z pandemią koronawirusa okazało się, że te mało popularne urządzenie stało się bardzo pożądane. Wpływ na to miały również artykuły, w których autorzy namawiali do zakupu pulsoksymetru, który w obecnej sytuacji utrudnionego kontaktu z lekarzami a nawet z ratownikami medycznymi może nam pomóc w diagnozie…poziomu tlenu w organizmie. Problem w tym, że „reklama” tego urządzenia spowodowała natychmiastowe wykupienie go ze sklepów i aptek. W ciągu kilku dni ceny podstawowych urządzeń poszły w górę. Nawet najtańsze urządzenia NoName również zostały wykupione. Czas oczekiwania na dostarczenie towaru wydłużył się z 2 dni do 2 tygodni a nawet miesiąca (a i to chyba jest zbyt optymistyczne).

Tanie pulsoksymetry

Na Allegro pojawiło się sporo ofert tanich pulsoksymetrów w przedziale od 35 do 45 zł… wysyłka z Chin i jak to na jednej z aukcji było napisane, są zamiennikami innych chińskich, ale droższych modeli… Byłbym ostrożny co do zakupu urządzenia za kwotę 30-50zł. Samo urządzenie jest mało skomplikowane. Problem tkwi w jakości wykonania i dokładności badania. Trzeba też uwzględnić, że urządzenie od producenta do konsumenta przechodzi przez łańcuch pośredników i każdy ma na tym jakiś narzut, wiec siłą rzeczy musi to kosztować odpowiednią sumę. Wg mnie podstawowy model powinien kosztować w przedziale od 100 do 160 zł brutto (niestety w pierwszych dniach listopada ceny poszły w górę średnio o 50zł w tym przedziale cenowym).

Pulsoksymetr napalcowy ChoicemMed MD300C29

Pulsoksymetr napalcowy ChoicemMed


Mi udało się kupić pulsoksymetr jeszcze po starej cenie, za 159 zł. Komfortowa dostawa na drugi dzień. Trzy dni później ten sam model kosztował już 199 zł i zostało go tylko 4 sztuki. Dzień później już go u dystrybutora nie było z informacją, że spodziewana dostawa za 60 dni…
Tak jak pisałem wcześniej pulsoksymetr napalcowy ChoicemMed MD300C29 to proste urządzenie. Jakość wykonania oceniam bardzo dobrze. Od nałożenia na palec już po kilku sekundach otrzymujemy wynik nasycenia krwi tlenem (%SpO2) i aktualny puls. Po zdjęciu z palca urządzenie samo się wyłącza (po około 3 sekundach).

Urządzenie nie służy o ciągłego monitorowania stanu saturacji i pulsu. Po kilku minutach ciągły ucisk palca utrudnia przepływ krwi i wyniki stają się błędne.
Granica błędu przy pomiarze saturacji wynosi 2%. Norma saturacji SpO2 wynosi od 95% do 99%. Dlatego przy dolnym wyniku granicznym lub złym samopoczuciu / problemach z oddychaniem test warto powtórzyć na palcu drugiej dłoni. Wg informacji ze stron medycznych niepokojący poziom saturacji jest już wtedy gdy wynik spada do 94% SpO2 szczególnie jak się utrzymuje przez dłuższy czas co może świadczyć już o lekkim niedotlenieniu.

Pulsoksymetr ChoicemMed – podsumowanie


Na zakończenie kilka zdań o producencie. Pulsoksymetr, który kupiłem sprzedawany jest pod marką ChoiceMMed. Marka ta jest zarejestrowana w Niemczech na potrzeby rynku EU. Właścicielem marki jest Chińska firma Bejing Choice Electronic Technology Co. Ltd. Model ten jest bliźniaczy do pulsoksymetru CMS50D firmy Contec (również chińskiej). Domniemuję, że jest to samo urządzenie sprzedawane pod dwiema różnymi markami. Co ciekawe, w sieci pojawiły się chińskie zamienniki (podróbki?) tego modelu w cenie 35-45 zł.


Reasumując urządzenie warto mieć w domu, ale przy zakupie trzeba uważać na źródło pochodzenia i raczej omijać zbyt okazyjne oferty. Najlepiej kupować u polskich dystrybutorów i to takich, którzy są na rynku już od kilku lat. Niestety w listopadzie 2020 roku popyt przewyższył podaż co przełożyło się na brak ofert na polskim rynku a ceny tych urządzeń poszybowały w górę.

Może Cię zainteresuje

Zostaw komentarz

* By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.