Home Sprzęt AGD Zgrzewarka próżniowa Camry CR 4470 Opinia

Zgrzewarka próżniowa Camry CR 4470 Opinia

przez NaZakupy.net
8 komentarzy
zgrzewarka próżniowa od żywności

Zgrzewarka próżniowa Camry CR 4470

zgrzewarka próżniowa od żywności
Zgrzewarka próżniowa do żywności Camry CR 4470
Zgrzewarka próżniowa
pakowanie próżniowe sera żółtego w plastrach
Zgrzewarka próżniowa Camry CR 4470
pakowanie próżniowe kawy ziarnistej

Pakowarki próżniowe

Przed każdymi świętami, następnie w trakcie i zaraz po żałowałam, że nie mam pakowarki próżniowej. Potem mijał czas i zapominałam o temacie. W tym roku postanowiłam to zmienić. Na początku stycznia zamówiliśmy zgrzewarkę próżniową do żywności. Jako że tematem pakowarki próżniowej interesowałam się tylko w okolicach świąt, myślałam że urządzenia do pakowania próżniowego SilverCrest z Lidl zobaczę w gazetce dopiero przed świętami Wielkanocnymi. Oczywiście, myliłam się (zgrzewarka próżniowa SilverCrest jest teraz w ofercie chyba co 2 tygodnie). Wracając do tematu postanowiłam kupić zgrzewarkę/pakowarkę próżniową. Wydawało mi się to proste. Wchodzę, patrzę, czytam opinie i kupuję. I tu się zdziwiłam…

Folia do zgrzewarki próżniowej

Po pierwsze, okazało się, że nie kupujemy samej pakowarki czy zgrzewarki próżniowej. Trzeba zaopatrzyć się w dedykowane folie do pakowania próżniowego lub worki próżniowe. Folie są różnej szerokości, jedne są moletowane dwustronnie, inne jednostronnie, jeszcze inne są pozbawione wypukłości. Trochę się zdziwiłam, gdyż nie tylko specyfikacje mają różne, ale także ceny. Wielu sprzedawców zapewnia, że większość folii pasuje do wszystkich zgrzewarek próżniowych. Czy tak jest? Niekoniecznie, bo tu trzeba też sprawdzić maksymalną szerokość zgrzewania danego modelu. Zdziwiło mnie też to, że przy opisach folii i worków do zgrzewarek próżniowych istniał zapis „wielokrotnego użytku” oraz „można myć w zmywarce”.  Szczerze? Nie mam pojęcia jak to wygląda w praktyce. Nie próbowałam.

Zgrzewarka próżniowa do żywności. Którą wybrać?

Idziemy dalej. Czyli jaką zgrzewarkę próżniową wybrać? Te w Lidlu są w cenie od 140 do 180 złotych (mają kilka modeli zgrzewarek do pakowania próżniowego SilverCrest). Postanowiłam, że nie chcę wydać więcej niż 250 złotych. Z tymże przeglądając produkty dostępne na polskim rynku trochę się skrzywiłam. Przedział cenowy olbrzymi, a ja nie wiedziałam czym się poszczególne modele pakowarek próżniowych od siebie różnią i na co powinnam zwrócić uwagę. W pewnym momencie nawet pomyślałam, że nie ma sensu kupować innej zgrzewarki niż Caso Germany VC300 czy Foodsaver. Koszt tych wspomnianych modeli to od 400 do 600 złotych. Co takiego cudownego w sobie mają? Na pewno ładnie wyglądały na zdjęciach i świetnie prezentowały się na filmach. Na żywo nie widziałam żadnej.

Otrząsnęłam się i popytałam wśród znajomych. Okazało się, że mało kto ma takie cudo w domu. Na szczęście oni też popytali wśród swoich znajomych. Niektórzy z nich korzystają z lidlowskich produktów i stwierdzili, że są zadowoleni. Czyli tańsze nie znaczy gorsze. Postanowiłam więcej poczytać o samym procesie pakowania próżniowego. Czytałam najróżniejsze opinie, oglądałam filmiki i w końcu trafiłam na blog (nie pamiętam nazwy), w którym kobieta napisała, że według jej opinii nie ma znaczenia jakiej firmy jest pakowarka próżniowa, ma po prostu odessać powietrze. Na tym też się skupiłam. Opisy producentów wcale mi nie pomagały. Najobszerniejszy opis miała jedynie zgrzewarka próżniowa firmy LUND (nad którą się zastanawiałam). Najwięcej dowiedziałam się o pakowaniu próżniowym i działaniu pakowarek z opinii pod produktami.

Jedne pakowarki próżniowe mają miejsce na folie i nożyk, inne nie. Każda ma podobną szerokość, ale jednak inną itp. Wybraliśmy w końcu zgrzewarkę/pakowarkę próżniową Camry CR 4470.

Dlaczego Camry CR 4470?

 • Cena – zapłaciliśmy ok. 170 zł
 • W zestawie miała kilka rolek folii do zgrzewarki oraz worki próżniowe. Dodatkowo załączono do niej wężyk do pojemników próżniowych.
 • Jest mała i zmieści się do szuflady

Czy potrzebuję wężyka do pojemników próżniowych? Nie wiem, nie miałam okazji go użyć. Być może nigdy się to nie stanie, gdyż produkty dostępne na rynku są często sprzedawane z osobną pompką.

W każdym razie nasza zgrzewarka próżniowa do żywności nie ma nożyka ani miejsca na schowanie folii. I wiecie co? Wcale to nie jest potrzebne. Folię do zgrzewarki bez problemu odcinam nożyczkami i przechowuję w szufladzie. Dodatkowo wyciągam taką wielkość/szerokość jaka jest mi akurat potrzebna.

Zgrzewarka próżniowa Camry CR 4470 wygląda dobrze. Po prostu to taka „odsysarka powietrza”. Ma dwa stopnie prędkości odsysania, które uwzględniają produkty twarde i delikatne oraz dwa stopnie odsysania ze względu na produkty wilgotne i suche. Działa bez zarzutu, choć pierwsze próby zgrzewania próżniowego nie były proste. Instrukcję obsługi tej pakowarki próżniowej można od razu wyrzucić do śmieci. Myślę, że producent powinien ją jeszcze raz przeczytać. Wydaje się wszystko proste. Włożyć folię, zamknąć pokrywę i wcisnąć SEAL. A jednak nie wyszło mi za pierwszym razem. Chwilę mi zajęło zanim doszłam do tego, że pokrywę zamyka się klikając na każdą stronę zgrzewarki J.

W opiniach na temat najróżniejszych zgrzewarek próżniowych przeczytaliśmy, że warto robić dwa zgrzewy. Zgadzamy się z tym! Wiele produktów ma w sobie sporo wilgoci. Dzięki drugiemu zgrzewowi zabezpieczamy np. wędliny.

Czy to była dobra inwestycja? Mam nadzieję, że tak. Wiem, że dzięki pakowaniu próżniowemu nie śmierdzi w lodówce. Mogę kupić świeżą rybę dzień wcześniej, zapakować próżniowo, włożyć do lodówki i przygotować następnego dnia, a żadna inna rzecz w lodówce nie prześmierdnie.

Pakowarki próżniowe ZALETY

Do głównych zalet pakowarki próżniowej zaliczam:

 • wydłużenie czasu przechowywania produktów spożywczych (np. ser żółty, wędliny, owoce) w lodówce z efektem świeżości z dnia zakupu
 • ochrona lodówki przed intensywnymi zapachami niektórych produktów spożywczych jak ryby
 • zmniejszenie gabarytów tak zapakowanych produktów
 • lepsze przechowywanie produktów spożywczych w zamrażarce
 • wydłużenie czasu przechowywania produktów sypkich i drobnych z otwartych dużych lub zbiorczych opakowań (np. kawa ziarnista) zarówno w lodówce jak i w temp. pokojowej
 • pakowanie kanapek, ciast na wynos – efekt świeżości utrzyma się na kilka godzin w temperaturze pokojowej
 • możliwość zabezpieczenia drobnych rzeczy, dokumentów przed szkodliwym działaniem wody (w podróży lub wycieczkach outdoorowych)
 • przechowywanie produktów w trakcie procesu przygotowania do spożycia np. w marynacie

Pakowarki próżniowe WADY Camry CR 4470

Pakowarka nagrzewa się w miejscu zgrzewania (wewnętrznie), można się oparzyć. Jest to urządzenie typowo na domowy użytek. Nie warto wierzyć w opisy typu „nadaje się do małej gastronomii” – jest zbyt delikatna na użytek sklepu czy małej gastronomii.

Pakowanie próżniowe żywności

Kilka przykładów trwałości żywności zapakowanej próżniowo. Wszystkie dane i tabele, które znajdziemy w Internecie dotyczą żywności świeżo zapakowanej próżniowo, od razu po przyrządzeniu.

Produkt Miejsce przechowywania Bez pakowania próżniowego Zapakowany Próżniowo
Pierogi/Kopytka Lodówka 1-2 dni 7 dni
Krokiety/uszka Lodówka 1-2 dni 6 dni
Warzywa gotowane Lodówka 2 dni 10 dni
Zupa pomidorowa Lodówka 2-3 dni 20 dni
Bigos domowy Lodówka 2-3 dni 20 dni
Ser żółty w kawałku Lodówka 15 dni 40 dni
Wędlina w plasterkach Lodówka 3 dni 2 – 3 tygodnie
Kiełbasa wędzona Lodówka 7 dni 4 tygodnie

źródło: empra.com

P.S chwilow zgrzewarka jest w reklamacji… jestem ciekawa, czy otrzymam ją z powrotem przed świętami. Jestem zła.

Aktualizacja – 30 marca otrzymałam nową zgrzewarkę. Ciekawa jestem jak długo podziała. Mam nadzieję, że znacznie dłużej niż pierwszy egzemplarz. Plus jest taki, że reklamacja w całości została załatwiona przez Internet a komunikacja ze sklepem via email przebiegała bardzo sprawnie.

Może Cię zainteresuje

8 komentarzy

Robert 12 marca, 2018 - 09:02

Super artykuł.Szukałem recenzji tej zgrzewarki.
Brakuje mi jednak informacji gdzie zakupiła Pani dokładnie tą zgrzewarkę?
W sprzedaży jest podobny model o tym samym numerze z trzema przyciskami.
Czy można w niej zgrzewać np. ogórki kiszone lub starte buraczki?
Pozdrawiam.

Odpowiedz
NaZakupy.net 25 marca, 2018 - 21:18

Zgrzewarkę kupiłam „Twój Pasaż”. Można zgrzewać wszystko, ale chwilowo jej nie mam, bo po niecałych 3 miesiącach przestała zgrzewać. Poszła na reklamację. Czekam na zwrot. Nie wiem, czy ferelnie trafiłam czy może trzeba byyło jednak kupić inną.

Odpowiedz
Michal 8 lipca, 2019 - 20:45

Witam mam pytanie jak się odsysa powietrze bo nie umiem do tego dojść

Odpowiedz
NaZakupy.net 28 lipca, 2019 - 20:53

wciskamy vac sel i tyle, ale musi być dobrze włożony worek.

Odpowiedz
NaZakupy.net 7 stycznia, 2020 - 21:47

tu metodą prób i błędów doszła. Worek musi wychodzić za tę czarną gąbkę/gumę.

Odpowiedz
Nina 4 czerwca, 2022 - 13:01

Mamy co prawda inną – Foodsaver FFS006X z której jesteśmy z mężem zadowoleni, ale samo zgrzewanie jest takie samo, nie marnujemy żywności, dłużej cieszymy się smakiem np. pysznych kanapek z warzywami i sosami, do tego nic nie wycieka, łatwiej przechować. Super sprawa. Polecam zakup zgrzewarki!

Odpowiedz
NaZakupy.net 9 czerwca, 2022 - 20:41

oj tak!

Odpowiedz
Lenka 12 sierpnia, 2022 - 11:43

ogólnie zgrzewarki z firmy FoodSaver są bardzo dobre. Dobrze wykonane urządzenia, które się nie psują – warto dopłacić i korzystać długie lata

Odpowiedz

Zostaw komentarz

* By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.