Home Do domu i ogrodu Genialna Wunderform Coox

Genialna Wunderform Coox

Foremka, która rozkłada się na płasko

przez NaZakupy.net
0 komentarz
Silikonowa foremka wunderform

Silikonowa forma do pieczenia, która się składa

Nie wiem jak opisać słowami tę foremkę, ale to moje odkrycie roku. Gdybym nie dostała jej wcześniej do przetestowania, to nie wiedziałabym, że takie cudo istnieje. Warta jest każdej złotówki! Wiem, co mówię, bo właśnie zamówiłam sobie kolejne rozmiary.

Każdy kto lubi piec i piecze sporo (jak ja), wie o tym, że foremki się zużywają, a w miarę jedzenia apetyt rośnie i kupujemy coraz to lepsze. Największy problem jest z foremkami do chleba. Te chyba niszczą się najszybciej. W swoich zasobach mam już formę ceramiczną, z której się okazało, że nie umiem korzystać. Mam też silikonowe, ale niestety, chleb w nich rośnie w bok, a nie do góry. Mam również wiele foremek, które już dawno przestały być użyteczne. I tu nagle poznałam tę silikonową foremkę do pieczenia, która rozkłada się na płasko.

Usztywniane brzegi

Ta foremka ma wzmocnione brzegi, dzięki czemu ciasto nie rośnie na boki. Dodatkowo rozkłada się, składa się, można ją myć w zmywarce i mieści się w szufladzie. Oczywiście, to nadal foremka silikonowa i boję się ją przenosić w ręce z blatu do piekarnika tak samo jak te metalowe.

Może pełnić funkcję maty do wałkowania!

Można ją także wykorzystywać jako matę silikonową i wałkować bezpośrednio na niej np. spód na tartę! Po prostu rewelacja.

Moje odczucia?

Nim zdecydowałam się napisać same pochwały to naprawę wypróbowałam to cudo (i jeszcze kilka innych rodzajów – kwadratową i tortownicę, ale o tym w kolejnych postach). Testowałam tę foremkę przez 5 miesięcy!

Bałam się trochę, że te złącza się wyrobią albo popsują. Nic z tych rzeczy! Przez 5 miesięcy nic takiego się nie stało.

Dużym atutem dla mnie jest to, że nie muszę się gimnastykować z papierem do pieczenia. On jest niepotrzebny. Nic nie przywiera do tej formy, a czyści się ją bardzo łatwo. Nie ukrywam, że zdarzyło mi się też na niej kroić.

Ciekawostką jest to, że ten produkt został opatentowany! W Niemczech w 2019 roku został wybrany produktem roku, a ja w Polsce dowiedziałam się o takim wynalazku dopiero w 2021.

Koniecznie zobaczcie zdjęcia: silikonowa forma do pieczenia. Film nagram później. Miałam próbę, ale krem mi nie wyszedł :).

P.S. na zdjęciu jest foremka w rozmiarze M. Na razie w TV Okazje (u nich można kupić oryginalne foremki z Niemiec) jest do wyboru tylko rozmiar L plus tortownica, ale mam nadzieję, że niedługo będzie można zaszaleć i kupić pełną rozmiarówkę 🙂

Tutaj można nabyć oryginalna foremkę Wunderform Coox: https://www.tvokazje.pl/formy-do-pieczenia/6369-silikonowa-forma-do-pieczenia.html

Rozmiary:

L – forma duża
pojemność: 2 litry
wymiary: 29 x 11 x 6,5 cm

M – forma średnia –> https://www.tvokazje.pl/formy-do-pieczenia/7433-wunderform-silikonowa-forma-do-pieczenia-m.html
pojemność: 1,5 litra
wymiary: 25 x 9 x 6 cm

S – forma mała
pojemność: 1 litr
wymiary: 21 x 7 x 7 cm

Może Cię zainteresuje

Zostaw komentarz

* By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.