Home Smartfony Samsung Galaxy Note 7 można jeszcze kupić?

Samsung Galaxy Note 7 można jeszcze kupić?

przez NaZakupy.net
0 komentarz

Ostatnio szukałem kilku informacji o smartphonie Samsung Galaxy Note 7. Jakie było moje zdziwienie, gdy w wynikach wyszukiwania zobaczyłem stronę z ofertą operatora Play na telefon Note 7.

Na stronie podana jest cena telefonu w konkretnym abonamencie. Na szczęsćie transakcja się nie powiodła. Otrzymałem dziwną informację:

Przykro nam, nie możemy zrealizować zamówienia.

Ktoś przed chwilą wykupił ostanie urządzenie, które wybrałeś. Wróć do sklepu i sprawdź inną wersję kolorystyczną lub wybierz inne urządzenie.

Osoba, która nabyła przed chwilą ostani egzemplarz telefonu Samsung Galaxy Note 7 to bardzo szczęśliwy człowiek. 🙂

Komunikat jest po prostu idiotyczny… Moim zdaniem najsewnowniejszym rozwiązaniem byłaby informacja na stronie www, że dany produkt został wycofany lub jest niedostępny w ofercie Play . Oczywiście całkowite usnięcie stron produktu rozwiązałoby problem definitywnie, ale pozostawienie tej strony dla indeksera wyszukiwarki może mieścić sie w ramach działań SEO.

Na obronę sklepu Play muszę napisać, że dotarcie do Note 7 jest możliwe głównie z wyników wyszukiwarki WWW. Próbując znaleźć produkt w katalogu ofert na stronie operatora Play, telefonu Note 7 już nie ma… Chyba, że skorzystawmy z wyszukiwarki wewnęrznej sklepu… Tu niestety trafimy ponownie na ofertę telefonu Samsung z ceną.

Aktywna jest też kampania reklamowa operatora Play, w której jednym z oferowanych produktów jest Note 7 a link kieruje do opisanej wcześniej strony z ofertą. Nie szkoda pieniędzy?

Samsung Galaxy Note 7 w reklamie operatora Play (screen 05.11.2016)

Samsung Galaxy Note 7 w reklamie operatora Play (screen 05.11.2016)

Samsung 10 października 2016 roku ogłosił dezycję o wycofaniu ze sprzedaży telefonu Samsung Galaxy Note 7.

10 października podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu sprzedaży i dostaw urządzeń Note7, co jest wyrazem naszego zaangażowania na rzecz bezpieczeństwa użytkowników.Prosimy wszystkie osoby posiadające Note7 o sporządzenie kopii danych, rozładowanie swojego urządzenia i jego wyłączenie.

Przepraszamy, że nie zapewniliśmy wysokiego standardu, którego oczekiwali Państwo od firmy Samsung. Dziękujemy za cierpliwość w tym okresie i przepraszamy za wszystkie niedogodności, które spowodowaliśmy.

Dlatego dziwny jest tak niechlujny przekaz handlowy operatora Play dostępny na WWW w dniu 5 listopada, czyli prawie miesiąc po decyzji o całkowitym wycofaniu produktu z rynku.

Samsung Galaxy Note 7 - screen strony operatora Play (05.11.2016)

Samsung Galaxy Note 7 – screen strony operatora Play (05.11.2016)

Może Cię zainteresuje

Zostaw komentarz

* By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.