Home Sprzęt AGD Mi Box s Recenzja

Mi Box s Recenzja

przez NaZakupy.net
0 komentarz
MI BOX S - android box recenzja

Android TV BOX od Xiaomi

MI Box S od Xiaomi to niewielkie urządzenie, tzw. Android TV BOX, dzięki któremu starszy, ale wciąż dobry telewizor staje się czymś w rodzaju Smart TV wraz z pilotem.

Szczyt popularności tego typu urządzeń był kilka lat temu. W tej chwili większość nowoczesnych telewizorów wyposażonych jest w Smart TV i nie ma potrzeby dokupowania dodatkowego sprzętu czy przejściówek. Wystarczy sieć WiFi i ma się wszystko w zasięgu jednego pilota.

Nasz telewizor w domu jest starszego typu, ale wciąż spełnia swoją funkcję. Nie widzieliśmy potrzeby, aby kupować nowy sprzęt. Tym bardziej, że z tradycyjnej telewizji praktycznie nie korzystamy. Najczęściej oglądamy filmy w serwisach VOD: Netflix, HBO Go itp.

Do tej pory podłączaliśmy do telewizora stację Samsung DEX lub laptop kablem HDMI. To rozwiązanie miało jedną wadę – brak pilota oraz zwykle zajęty komputer lub smartfon w tym samym czasie. W związku z tym (jeszcze przed pandemią i izolacją) postanowiłam kupić Mi Box S. Recenzje dobre – większość sponsorowane, ale marka Xiaomi cieszy się na rynku coraz lepszymi opiniami. Pomyślałam, że można spróbować.

Tym bardziej, że moim celem było podłączenie MI Boxa do mniejszego starszego telewizora i korzystanie z treningów dostępnych na YouTube w samotności :D.

Mi Box S unboxing

Kiedy przyszło pudełko ze sprzętem, najbardziej zainteresowane były dzieci. W końcu nowy gadżet w domu do puszczania bajek. Życie bez Psiego Patrolu byłoby nudne. W pudełku był TV Box, zasilacz, kabel HDMI oraz pilot. Niestety, brak baterii, czego wcześniej nie doczytałam.

Pierwsze uruchomienie

Było to dość intuicyjne. Wyglądało tak jak pierwsze uruchomienie smartfona z Androidem. Trzeba podać konto Google oraz hasło do WiFi. Na szczęście mam bezprzewodową klawiaturę, która przyszła mi z pomocą. Można hasło wpisać z wykorzystaniem pilota czy myszki, ale trwa to zdecydowanie dłużej. Następnie przyszedł czas na pobranie aplikacji i skonfigurowanie już istniejących takich jak Netflix.

Mi Box S aplikacje

Do końca nie byłam pewna, czy wszystkie używane przez nas aplikacje będą działać. W Sieci było dużo starych i sprzecznych opinii.

Bez problemu działa:

– Netflix

– HBO Go

– IPla

– Player

– Spotify

– YouTube

Sposób logowania zależy już od samej aplikacji. Jedne wymagają podanie użytkownika i hasła, inne mają wbudowaną opcję zdalnego parowania z aplikacją na smartfonie. Podobnie jest z działaniem aplikacji. Jedne aplikacje mają proste wyszukiwanie, a w innych trzeba się trochę namęczyć, aby odnaleźć określony film czy serial.

Google Assistant

Moim dzieciom szczególnie do gustu przypadł Google Assistant z wyszukiwaniem głosowym. Atutem tutaj jest mikrofon wbudowany w pilot. Niestety, jak tego typu udogodnienia działa to różnie. Często się zawiesza, nie do końca dopasowuje wyszukiwanie, np. poszukuje filmików o smoku wawelskim, to dostaję odpowiedź, że na razie system nie obsługuje jeszcze wyszukiwarki obrazów itp.

Fajny gadżet, ale nie zawsze się sprawdza.

Kanały Live

Jedyna opcja, której nie udało mi się skonfigurować. Dlaczego? Nie mam pojęcia. Nie zgłębiałam też tego tematu, bo nie potrzebuję.

Mi BOX S Chromecast built-in

Z jednej strony atut, a z drugiej porażka. Cieszyłam się z tego, że łatwiej mi będzie strumieniować materiały prosto na TV bez dodatkowych kabli. Niestety, ten Chromecast to nie oryginał. Co osobne urządzenia to jednak osobne.

Wbudowany Chromecast świetnie paruje się z YouTube czy Spotify. Tu nie ma żadnego problemu z działaniem. Problemy napotkałam podejmując pierwsze próby parowania z Facebook Watch w tym Live, Just for dance now czy komputerem.

Szukałam informacji i okazało się, ze trzeba odinstalować aktualizacje. Z pozoru wydawało się, że działa. Z pozoru, ponieważ w dłuższej perspektywie strumieniowanie nie było płynne. W grę Just Dance Now nie dało się grać (zdecydowanie lepiej podłączać komputer bezpośrednio do TV), z Facebook raz łączył, a raz i obraz był zacinany, podobnie z komputerem. Niedawno była aktualizacja, która rzekomo naprawiała problem z chromecastem, ale już nie próbowałam. Szkoda mi czasu i nerwów.

Wady

– problematyczny Chromecast

– niekoniecznie działająca opcja Kanały Live

– Google Assistant, który nie do końca spełnia swoją funkcję

– Co jakiś czas trzeba restartować urządzenie. Warto to zawsze zrobić przed włączeniem filmu na Netflixie.

Zalety

– ulubione aplikacje VOD na TV z pilotem

– Nie trzeba podłączać już innych sprzętów

– mobilność urządzenia, wystarczy podać nowe hasło do wifi. Mi box S można podłączać do różnych TV, a ustawienia i konto się zachowują.

Podsumowanie

W skrócie był to dobry zakup. Chyba czułam, że czeka nas izolacja. Dzięki temu urządzeniu mogłam dzieciom włączyć bajki (podczas np. spotkania online) z gwarancją, że nie przełączą na jakieś głupoty. Dzięki temu miałam wolny laptop oraz smartfon do pracy. Mi Box S kosztuje 259 złotych. Nie jest to wygórowana cena za TV BOX, w związku z tym mogę przymknąć oko na to, że nie wszystko działa idealnie. Najważniejsze, że spełnia swoją funkcję.

Cena: 259 zł

Może Cię zainteresuje

Zostaw komentarz

* By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.