Home Akcesoria Kask rowerowy marki Crivit / Lidl

Kask rowerowy marki Crivit / Lidl

przez NaZakupy.net
2 komentarze

Kask rowerowy marki Crivit / Lidl – tania alternatywa dla zwykłego rowerzysty.

Do tej pory jeździłem bez kasku ale przyszedł ten dzień gdy 2-letniemu synowi kupiłem kask na rowerek samobieżny… I spotkałem się z odmową założenia go. No cóż, nie było wyjścia i musiałem kupić i sobie. W tym samym czasie (od 29.03.2016) tuż przed sezonem w sieci sklepów Lidl pojawiła się oferta z odzieżą i akcesoriami rowerowymi. Wśród nich był w sprzedaży kask rowerowy marki Crivit (lidlowska marka odzieży sportowej) w atrakcyjnej cenie 49,99 PLN… więc kierując się ceną zakupiłem dla siebie swój pierwszy kask rowerowy.

Kask rowerowy marki Crivit / Lidl

Kask rowerowy marki Crivit / Lidl

W pierwszy dzień oferty, przed południem udałem się do najbliższego sklepu sieci Lidl celem uniknięcia chaosu i wielkiej rozpierduchy (często po kilku godzinach od rozpoczęcia sprzedaży wszystkie rzeczy są już powyjmowane z pudełek a rozmiary przemieszane ze sobą… taki urok dyskontu. Nastawiłem się na mniejszy kask S/M od 54 do 60 cm (obwód głowy). Teoretycznie ten rozmiar powinien pasować na moją głowę (mieściłem się w górnej granicy ok. 59cm). Po przymiarce kasku w sklepie okazało się, że i owszem kask po regulacji obwodu pasuje, ale czułem wyraźny ucisk w górnych partiach głowy i nie było to komfortowe. Po godzinnej jeździe zsiadłbym z roweru z wielkim bólem głowy. Od razu zdecydowałem przymierzyć drugi dostępny rozmiar czyli L/XL 59-65 cm a poprzedni kask schowałem z powrotem do pudełka. Po regulacji większy kask leżał na mojej głowie idealnie. Nie odczuwałem już dyskomfortu jak przy kasku mniejszym. Skala na pasku regulacji wskazywała rozmiar S dla tego modelu. Był jeszcze jeden, niższy stopień XS. I tak o to stałem się posiadaczem pierwszego w swoim życiu kasku rowerowego.

kask rowerowy Crivit / Lidl

kask rowerowy Crivit / Lidl

A teraz wrażenia…
Kask rowerowy marki Crivit zbudowany jest  w technologii in-mold co przy cenie 50 zł jest rzadkością w markowych produktach (czyli uznawanych przez ogół za lepsze ;). Posiada odpinany daszek i co istotne w tylnej części kasku jest lampka led ( trzy różne tryby świecenia). Dzięki czemu jesteśmy lepiej widoczni po zmroku (oczywiście nie zastąpi ona podstawowego tylnego światła w rowerze). Lampka w kasku przy tej cenie to następny plus!
Regulacja kasku Crivit jest standardowa czyli odbywa się za pomocą pokrętła. Mechanizm wydaje się być solidny.
Jak już wspominałem kask jest wygodny. W środku wyścielony jest przyczepionymi na rzepy gąbkami, które można zdjąć i wyprać (tu raczej robiłbym to ostrożnie, materiał wygląda na bardzo delikatny).

 
Kask ma 11 otworów wentylacyjnych. Są one nawet sporej wielkości jednak dla osób jeżdżących na rowerze bardziej wyczynowo (czyli wyglądających jakby urwali się z peletonu Wyścigu Pokoju 😉 wentylacja w tym kasku na pewno będzie niewystraczająca i w ciepłe dni może grozić przegrzaniem głowy.
Paski przytrzymujące kask na głowie (co jest bardzo istotne podczas upadku z roweru) łatwo się regulują. Natomiast w moim przypadku pasek z zapięciem powoduje pewien dyskomfort. Ochrona zapięcia mająca łagodzić niemiłe uczucie nie spełnia swojego zadania. Będę musiał zastosować inne rozwiązanie, aby zapięcie nie wpijało mi się w szyję.
Kask Crivit kupiłem w jednolitym kolorze, zdaje się, że można go nazwać ciemnym grafitem…Niestety z tyłu posiada tylko dwa wąskie paski odblaskowe. Wg mnie to trochę za mało a raczej są one zbyt wąskie i zbyt małe… sytuację bezpieczeństwa ratuje wcześniej opisana lampka.

 
Kask został wyprodukowany w 2015 roku… niestety na kasku są dwie daty (marzec i listopad). Jeżeli przyjąć, że kask w całości został wyprodukowany w marcu 2015 roku to można go użytkować jeszcze tylko przez dwa lata. Wg instrukcji kask należy wymienić po trzech latach od daty produkcji, nawet jak nie jest użytkowany. Taką informację podaje producent. No cóż, tu można poczuć się trochę nieswojo, po dwóch latach od zakupu (marzec 2016) sprzedawca może umyć ręce w przypadku gdy kask np. przy prędkości 5 km / h spowoduje więcej złego niż sam upadek… Dla dobrego samopoczucia zostawmy takie dywagacje na boku.

 

Plusy:

  • cena
  • technologia in mold
  • tylna lampka
  • estetyka wykonania
  • dobra regulacja obwodu kasku
  • siatka przeciw owadom w przednich otworach wentylacyjnych

 

Minusy:

  • liczba otworów wentylacyjnych
  • zapięcie kasku uwiera w szyję
  • zbyt mała powierzchnia odblasków
  • data produkcji / data sprzedaży

 

Podsumowanie:
Jestem zadowolony z kasku Crivit / Lidl (może dlatego, że to mój pierwszy). Trzeba jednak być świadom, że kask ten jest przeznaczony do jazdy amatorskiej, miejskiej i na krótkie dystanse. Jeżeli kupimy go z takim przeznaczeniem powinien spełnić nasze oczekiwania.

 

 

Ps.
Syn gdy zobaczył mnie w kasku z chęcią założył swój 🙂

kask rowerowy Crivit / screen gazetki Lidl

kask rowerowy Crivit / screen gazetki Lidl

Może Cię zainteresuje

2 komentarze

agnieszka 2 kwietnia, 2016 - 02:45

Kasku akurat nie mam ale pozostałą część rowerowej kolekcji nieźle się spisuje – Crivit daje radę, zwłaszcza przy rekreacyjnym jeżdżeniu.

Odpowiedz
NaZakupy.net 2 kwietnia, 2016 - 12:59

Zgadza się, kilka rzeczy z oferty rowerowej Lidla jest w bardzo atrakcyjnych cenach i jakością nie odbiegają od podobnych dwa razy droższych dostępnych w innych sklepach…

4 kwietnia Biedronka przygotowała kontrofertę: Kaski rowerowe za 59 zł http://www.biedronka.pl/pl/product,id,19508,name,kask-rowerowy-ze-swiatelkiem-led

Odpowiedz

Zostaw komentarz

* By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.