Home Inne Delfast – zakupy przez internet w twoim domu w 60 minut?

Delfast – zakupy przez internet w twoim domu w 60 minut?

przez NaZakupy.net
0 komentarz
Delfast (fot. źródło: pl.delfast.co/pl/ )

Delfast (fot. źródło: pl.delfast.co/pl/ )

Czy to możliwe, aby zakupy zostały dostarczone do Twojego domu w 60 minut? Ukraiński startup Delfast twierdzi, że tak. O dziwo Delfast nie wykorzystuje do swojej usługi dronów ani człeko- lub osło- podobnych robotów ;). Towar dostarczają rowerzyści a raczej kurierzy na rowerach i jedyną innowacją techniczną jest to, że rowery są elektryczne.

 

Delfast to młoda firma z Ukrainy. Powstała w 2014 roku w Kijowie i tam prowadzi swoja główną działalność szybkich przesyłek kurierskich. Usługa polega na tym aby małe przesyłki zostały dostarczone w 60 minut od odebrania od nadawcy. Jedynym środkiem lokomocji w dużym i zatłoczonym mieście, który gwarantuje szybkie i bezproblemowe przemieszczanie się jest rower. Kurierzy są wyposażeni w rowery elektryczne co ma ułatwić im pracę i zagwarantować minimalną prędkość co jest ważne, gdy firma gwarantuje dostarczenie przesyłki w 60 minut. Szybkość w tym wypadku ma też pewne ograniczenia wynikające z pojazdu a dotyczą one wymiarów paczki i wagi. Przesyłka maksymalnie może ważyć 7kg.

 
Oczywiście 60 minut dotyczy samego czasu dostarczenia paczki z punktu A do punktu B. Nie oznacza to, że gdy zamówimy towar np. ze sklepu spożywczego o 7:00 rano to produkty dostaniemy już o godzinie 8:00 na śniadanie… Sam transport to nie wszystko, ponieważ zamówienie musi być przez sklep przygotowane (zatwierdzone, skompletowane, zapakowane) a kurier wezwany do nadawcy (Delfast gwarantuje dotarcie kuriera do sklepu w celu odebrania towaru w 10 minut). Oczywiście można sobie wyobrazić, że przy dobrej logistyce i niewielkich odległościach klient dostanie zamówiony towar w 60 minut od złożenia zamówienia. Jak będzie w rzeczywistości czas pokaże a klienci doniosą 😉 .

 
Sens usługi widzę głównie w dużych aglomeracjach. Dlatego jest ona dostępna tylko w Warszawie i jak na razie firma Delfast dziennie realizuje kilkadziesiąt zleceń. W Kijowie działalność jest prowadzona od dwóch lat i na tamtym rynku codziennych kursów jest już kilkaset. Cena usługi wynosi 20zł. Firma planuje rozwinąć działalność w innych europejskich stolicach. Miejmy nadzieję, że usługa się przyjmie i z czasem trafi do innych dużych polskich miast.

 

 

Link do firmy

Może Cię zainteresuje

Zostaw komentarz

* By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.