Home Wszystkie Czy promocja to prawdziwa okazja?

Czy promocja to prawdziwa okazja?

przez NaZakupy.net
0 komentarz

WyprzedażePrezentujemy Wam tekst podesłany do nas przez pana Tomasza z firmy Vouchercloud. W dobie nieustających promocji i niesamowitych okazji warto się zastanowić, czy każda promocja warta jest naszej uwagi.

Promocje, kupony rabatowe i zakupy grupowe

Promocje w sieci, serwisy aukcyjne i zakupy grupowe w sieci zrewolucjonizowały nawyki Polaków w wydawaniu pieniędzy. Tego typu formy okazyjnego kupowania szybko zdobyły lojalnych zwolenników, którym trudno się oprzeć ekscytacji licytowania i wygrywania nowych aukcji, kuponów i zamówień grupowych. Będąc narodem wysoce wyspecjalizowanym w wynajdywaniu okazji, wydawałoby się, że polowanie na promocje mamy zakodowane w DNA.

Nasuwa się wtedy pytanie, czy potrafimy zachować umiar podczas promocyjnych zakupów?

W sieci mamy dostęp do ekskluzywnych produktów i ofert, które cenowo wydają się bardzo atrakcyjne. Czy będąc kuszeni zniżkami i promocjami, jakie oferuje Internet, jesteśmy w stanie racjonalnie dysponować funduszami i oszczędzać?

Polacy to kreatywny naród

Okazuje się, że Polacy przejawiają wysoką kreatywność podczas zakupów. Potrafimy zmniejszać wydatki bez radykalnej zmiany stylu i standardu życia. Wciąż rosnąca liczba blogów o oszczędzaniu, udowadnia, że zarówno “ekspertów” w dziedzinie oszczędzania, jak i chętnych do czytania ich porad nie brakuje. Po latach pustych sklepów w czasach PRL-u, Polaków poniosło zakupowe szaleństwo. Choć konsumpcyjna gorączka lat 90-tych dawno minęła, entuzjazm do zakupów pozostał.

W porównaniu z naszymi zachodnimi sąsiadami, mieliśmy w końcu kilka dekad do nadrobienia.  To pomogło Polsce stosunkowo dobrze przejść przez kryzys, napędzając wewnętrzną gospodarkę. Jako naród kupujemy świadomie, kierując się promocjami i korzystnymi ofertami. Nie oznacza to jednak, że stawiamy cenę ponad markę, kupując produkty gorszej jakości. Z chęcią wybieramy drogie oferty, bo takie dają nam poczucie, że oszczędzamy więcej. Pakiety podróżne, ekskluzywne ubrania i kosmetyki to tylko niektóre z okazji, dla których jesteśmy skłonni uszczuplić nasze portfele. Oszczędzamy również na codziennych zakupach i podstawowych potrzebach, wyszukując kupony i promocje na jedzenie oraz środki czystości.

Często zbyt duża liczba ofert nas przytłacza, a niekontrolowane “okazyjne” zakupy,  wpędzają nas w niepotrzebne wydatki. Polowanie na promocje i kupony staje się hobby, nawet pewnego rodzaju sportem. Wyszukiwanie ofert zaczyna być jedynie pogonią za najlepszą ceną i liczy się sama frajda znalezienia następnej oferty. Zakupy i Internet to bardzo uzależniająca mieszanka.

Przemyśl zakupy!

Zakupy w sieci to wcale nie jest taka prosta sprawa. Mając dostęp do olbrzymiej liczby serwisów oferujących kody promocyjne i zakupy grupowe, łatwo jest się zapomnieć i zacząć kupować dla samych zniżek. I te podstawowe, i te większe, bardziej luksusowe zakupy warto zaplanować i przemyśleć. Jeśli podejdziesz do nich z głową, radość z zakupu nie skończy się gigantycznym saldem na koncie i awanturą z partnerem.

Podczas zakupów warto pamiętać o paru prostych zasadach i sposobach na ochronę naszego domowego budżetu.

  • Zrób listę zakupów i skup się na produktach, których faktycznie potrzebujesz.
  • Ogranicz poszukiwania jedynie do działów, które Cię interesują.
  • Nie działaj impulsywnie. Daj sobie czas żeby przemyśleć, czy faktycznie nie obejdziesz się bez weekendu w spa za 500zl.
  • Vouchery i zakupy grupowe są wspaniałym sposobem na kontrolę domowych finansów, lecz należy pamiętać, że istnieją żeby ograniczać nasze wydatki, a nie je napędzać.

autor: Tomasz Sikora w imieniu Vouchercloud

Vouchercloud to darmowa aplikacja mobilna i portal z ofertami zniżkowymi i kuponami promocyjnymi.

Niestety, jeszcze nie zdążyłyśmy go sprawdzić 🙂

P.S. Nie jestem zwolennikiem publikacji materiałów, które mają w treści podlinkowane słowa kluczowe.

Może Cię zainteresuje

Zostaw komentarz

* By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.