Home Polecane Ćwiczenia dla kobiet w ciąży. Anna Lewandowska Healthy Mom

Ćwiczenia dla kobiet w ciąży. Anna Lewandowska Healthy Mom

przez NaZakupy.net
0 komentarz
ćwiczenia dla kobiet w ciaży

Recenzja zestawu ćwiczeń dla kobiet w ciąży opracowanego przez Annę Lewandowską.

Napisałam bardzo subiektywną opinię zestawu ćwiczeń dla ciężarnych na DVD, zaproponowanego przez Annę Lewandowską. W mojej ocenie propozycja treningów jest bardzo fajna. Szkoda tylko, że nie ma wersji online.

Sama w to nie wierzę, ale właśnie piszę swoją opinię na temat ćwiczeń na płycie DVD. Z góry uprzedzam nie jestem zawodowym trenerem. Nie jestem typową „fitmamą”. Jestem po prostu zwykłą ciężarną, która od samego początku ciąży dba o swój kręgosłup i aktywność fizyczną. Początkowo nie miałam w planach kupowania płyty DVD. Wystarczyły mi ćwiczenia na dedykowanych zajęciach oraz to co znalazłam na YouTubie. Niestety oferta YouTube szybko mnie znudziła. Nie potrafiłam jeszcze z pamięci wykonywać poprawnie wszystkich rodzajów ćwiczeń i nie potrafiłam sobie czegoś sensownego skomponować, aby wypełnić 45 minut. Krótko mówiąc, kiedy ćwiczyłam sama to oszukiwałam J. A więc poszukiwałam nagrań, które zawierały rozgrzewkę, część wzmacniającą i delikatny stretching z pełną serią powtórzeń.  Postanowiłam poszukać płatnych zestawów ćwiczeń. Okazało się, że nie znalazłam nic, co mogłabym kupić online czy choćby subskrybować jak showmax. Akurat w tym czasie Anna Lewandowska wydała swój zestaw ćwiczeń. Postanowiłam kupić z ciekawości. W ten sposób stałam się posiadaczką zestawu ćwiczeń przygotowanego przez budzącą tak wiele emocji Annę Lewandowską.

Anna Lewandowska Healthy Mom

Anna Lewandowska Healthy Mom / fot. NaZakupy.net

Książka z płytą DVD Healthy MOM by Ann

Zestaw ćwiczeń dla kobiet w ciąży można kupić na płycie DVD wraz z książką. Będąc dokładnym jest to książka z płytą DVD. W książce znajdziemy kilka słów od autora, wskazówki dla kobiet w ciąży, opisy treningów oraz przeciwskazania do wykonywania ćwiczeń. Oczywiście, to nie książka jest dla mnie najbardziej interesująca, ale dołączona do niej płyta.

6 treningów

Na płycie znajdziemy różne dodatki plus ewentualnie wskazówki. Szczerze mówiąc nigdy tego nie obejrzałam. Za każdym razem przechodziłam od razu do planu treningowego. Anna Lewandowska proponuje nam 6 treningów:

  1. Karate Prenatal
  2. Trening Wzmacniający
  3. Trening dla I Trymestru Ciąży
  4. Trening dla II Trymestru Ciąży
  5. Trening dla III Trymestru Ciąży
  6. Stretching

Każdy trening jest poprzedzony wystąpieniem pana doktora, który informuje o ewentualnych zagrożeniach dla ciężarnych. Jest to irytujące, choć rozumiem, że tak trzeba. Przerobiłam wszystkie ćwiczenia dla kobiet w ciąży, oprócz treningu dla I trymestru. Najbardziej przypadły mi do gustu: trening Karate Prenatal oraz Trening Wzmacniający. Stretching moim zdaniem jest taki sobie i zestaw ćwiczeń zrobiłam jedynie kilka razy. Do ćwiczeń może nam się przydać mata, piłka do skakania oraz hantle czy butelki z wodą.

Karate Prenatal – ćwiczenia dla kobiet w ciąży

Karate Prenatal to zestaw ćwiczeń, który wg informacji od Ani Lewandowskiej zawiera elementy Karate. Czy tak jest rzeczywiście, to nie wiem. W każdym razie, jak pozostałe treningi, ten także podzielony jest na bloki ćwiczeń, które można dowolnie łączyć i zwiększać lub zmniejszać liczbę powtórzeń. Na potrzeby recenzji dokonałam pomiarów dokładnej propozycji trenerki (bez własnych dodatków).

(Monitoring wykonałam już w 3 trymestrze ciąży). Trening wykonywałam korzystając z pulsometru oraz aplikacji Endomondo. Ćwiczenia Karate Prenatal trwają około 20 minut. W trzecim trymestrze ciąży podczas treningu moje średnie tętno wyniosło 137, a maksymalne 167. W drugim trymestrze te wyniki były niższe. Warto pamiętać, że pomiary zależą też od naszego samopoczucia oraz temperatury powietrza w miejscu wykonywania ćwiczeń. Trening jest przyjemny. W 3 trymestrze można się trochę zmęczyć i spocić, ale nie jest to uciążliwe.

karate prenatal - podsumowanie treningu

Cwiczenia dla kobiet w ciazy – endomondo

Trening Wzmacniający

Podobnie jak Karate Prenatal, pomiary treningu wzmacniającego wykonałam w 3 trymestrze. Trening wzmacniający trwa 24 minuty. Przeznaczony jest dla kobiet w ciąży w 2 i 3 trymestrze. Według Endomondo propozycja Ani Lewandowskiej pozwala nam zużyć 190 kcal. W moim przypadku średnie tętno wyniosło 129. Maksymalnie osiągnęłam tętno 170. W mojej opinii są to przyjemne ćwiczenia, które śmiało można mieszać z Karate Prenatal. Trenerka proponuje, aby po skończonym treningu zrobić jeszcze zestaw ćwiczeń Stretching.

trening wzmacniający - podsumowanie treningu. ćwiczenia dla kobiet w ciąży

Ćwiczenia dla kobiet w ciazy. Anna Lewandowska

Podsumowanie

Zestaw ćwiczeń dla kobiet w ciąży, zaproponowany przez Anię Lewandowską jest bardzo przyjemny. Można się zmęczyć, ale nie będziemy przy nim „przemęczone” czy „zdyszane”. Oczywiście, można się przyczepić, że treningi są za krótkie itp., ale moim zdaniem na ćwiczenia w domu jest to zestaw całkowicie wystarczający. Nie ukrywam, że na zajęciach w fitness klubie pod okiem instruktorki jestem o wiele bardziej zmęczona. Z tymże na dedykowanych zajęciach jest ze mną cały czas specjalista, który czuwa nad przebiegiem treningu i w razie czego mówi, że czegoś nie mogę lub nie powinnam już wykonywać.

Żałuję tylko, że płyta nie ma swojego odpowiednika online, który można mieć w bibliotece na iPadzie czy innym tablecie. Propozycja na tyle mi się spodobała, że przymierzam się do kupna 7 treningów po 15 minut Anny Lewandowskiej.

Może Cię zainteresuje

Zostaw komentarz

* By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.