Home Wszystkie Biedronka z oficjalnym kontem na Facebooku

Biedronka z oficjalnym kontem na Facebooku

przez NaZakupy.net
0 komentarz
Biedronka codziennie - screen strona Facebook

Biedronka Codziennie Facebook

20 marca Biedronka wystartowała z oficjalnym kontem na Facebooku… Niby oficjalne, ale bez rozgłosu. Nie towarzyszy temu żadna akcja promocyjna (przynajmniej ja nie widziałem takiej).  22 marca było niecałe 4000 polubień fanpage Biedronki na Facebooku… Jak na razie wygląda to słabo.

Biedronka Facebook

Biedronka Facebook – screen strony oficjalnej na serwisie Facebook

Nie znalazłem też żadnej informacji o nowym kanale komunikacji z klientami na Facebooku na oficjalnej stronie internetowej sieci sklepów Biedronka. Brakuje odnośnika na stronie głównej do fanpage FB (jest tylko ikonka do kanału na Youtube). Pod informacjami o produktach brak funkcji Like lub Share na FB. Będąc w sklepie 21 marca również nie zauważyłem takiej informacji (plakaty, banery czy cokolwiek innego).  Trochę to dziwne… Konkurencyjne sieci sklepów już dawno są na Facebooku. I tak Lidl Polska ma już ponad 1 020 000 fanów,  Tesco Polska ponad 620 000, Carrefour Polska ponad 480 000  Kaufland Polska prawie 320 000.

 

W mediach Biedronka przyznała się, że jest oficjalnie na Facebooku, ale na razie traktuje to jako test… Hm, rozumiem, że Facebook jest odkryciem dla działu marketingu Biedronki i dlatego wymaga testowania… Można mieć i takie podejście do otaczającego nas świata, ale czy ono jest poważne? Śmiem wątpić…

Biedronka - lista nieoficjalnych stron Facebook

Biedronka – lista nieoficjalnych stron Facebook

 

Oczywiście na fanpage Biedronki rozgorzała już dyskusja rozżalonych klientów po zeszłorocznej (z 2016 roku) akcji ze Świeżakami… Podobno wielu z nich do tej pory nie miało szansy odebrania maskotek a Biedronka uruchomiła nową akcję z maskotkami pt. Super Zwierzaki. Czy „kryzysik” na FB na samym starcie wpłynie na pozytywny rezultat testowania konta przez Biedronkę… A może ktoś z centrali zwinie fanpage uznając te działania za zbyt ryzykowane…?

 

 

Biedronka ma też inny problem… na FB jest wiele nieoficjalnych stron Biedronki. Od pojedynczych sklepów po humorystyczne czy informacyjne o promocjach. Powstało też  wiele stron fejkowych, których jedynym celem było wyłudzenie danych i naciągniecie na płatności SMS.

Jedną z popularniejszych nieoficjalnych stron Biedronki jest Biedronka Promocje zawierająca informacje o promocjach w sieci sklepów Biedronka.

Liczba nieoficjalnych stron Biedronki jest ogromna. Wiele z nich wykorzystuje oficjalne znaki firmowe sieci i często są dobrze prowadzone. Dla oficjalnej strony na FB Biedronki to będzie dodatkowa trudność, aby przebić się przez ten chaos informacyjny na Facebooku.

Biedronka Promocje

Biedronka Promocje – nieoficjalna strona na Facebooku

Może Cię zainteresuje

Zostaw komentarz

* By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.