Akcesoria Smartfony Wszystkie

Kenu Airframe + samochodowy uchwyt dla wymagających

Airframe + firmy KENU to samochodowy uchwyt, do którego można dopasować nawet 6 calowe phablety. Uchwyt pasuje prawie do każdego samochodu, który posiada na kokpicie wyloty nawiewu… a który samochód tego nie ma?

Od dłuższego czasu poszukiwałem uniwersalnego uchwytu samochodowego, którego nie muszę montować na przedniej szybie. Smartphony o dużych ekranach zasłaniają zbyt wiele.  A na samym kokpicie nie mam miejsca aby zamontować wynalazek na przyssawkę.

Kenu Airframe+ / fot. producenta
Kenu Airframe + / fot. producenta

O problemie pożaliłem się na FB i od razu od znajomego dostałem link do uchwytu Airframe bez plusa… Niestety do tego modelu nie pasowały urządzenia powyżej 5,5 cala… Na szczęście producent wyszedł naprzeciw rosnącej popularności urządzeń 6 calowych i wypuścił wersję uchwytu dla urządzeń obejmujących również smartphone’y o ekranach do 6 cali (niestety cena też jest nowa czyli wyższa od standardowego uchwytu tej firmy).

Miałem dość spore opory przed zakupem uchwytu Airframe +… cena 129 PLN nie zachęcała. Z drugiej strony brak sensownej, uniwersalnej alternatywy i ciągłe spoglądanie w czasie jazdy na telefon leżący obok zmiany biegów przekonało mnie do wydania sporej kasy na uchwyt wielkości paczki zapałek!

Uchwyt pasuje do przednich, okrągłych nawiewów w moim samochodzie. Mimo, że są one usytuowane blisko kierownicy to po zamontowaniu i osadzeniu smartphone’a widoczność ekranu telefonu jest dobra. Na wyciągniecie palców dłoni jest ekran. Dlatego operowanie funkcjami po ekranie jest ułatwione.

Kenu Airframe+ / fot. NaZakupy.net
Kenu Airframe + / fot. NaZakupy.net

 

Uchwyt Airframe+ pasuje do smartphonów od 4 do 6 cali czyli do większości telefonów na rynku, niezależnie od producenta (Samsung, Apple, Microsoft / Nokia, LG itd.). Ja sprawdziłem na iPhone 6, Lumia 930, Samsung Galaxy Note 4 i Nexus 6… Wg producenta smartphone’y można wkładać do uchwytu razem z etui (silikon, poliwęglan etc.). Niestety Nexus 6 w etui jest już za duży. Aby korzystać z Nexusa 6 razem z uchwytem trzeba zdjąć z niego ochraniacz… No cóż świat nie jest idealny 😉 .

Podsumowując, uchwyt Airframe + w moim samochodzie to idealne rozwiązanie. Cena niestety jest wysoka co może skłaniać do szukania tańszej alternatywy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × four =